Mieszkanie to inwestycja. Na szczęście dobre inwestycje szybko się zwracają, a posiadając lokum w Krakowie, można czerpać zyski przez lata, zwłaszcza z wynajmu. Jednak w naszym kraju mieszkania sprzedają się prawie wszędzie. Dlaczego więc szukać mieszkania akurat w Krakowie?

Miasto, które się rozwija

Kraków jest trzecim po Warszawie i Wrocławiu mieście, w którym dynamicznie przyrasta liczba mieszkańców. Ponieważ mieszkanie w Krakowie wiąże się z wieloma możliwościami rozwoju (o czym za chwilę), do stolicy małopolski zjeżdżają nie tylko mieszkańcy okolicznych gmin, ale też osoby z najdalszych części kraju. Ze względu na bliskie położenie względem Ukrainy (tylko 320 km do Lwowa) jest też celem wielu pracowników zza wschodniej granicy, na których wzrasta zapotrzebowanie na rynku pracy.

Miasto, w którym można uczyć się i pracować

W Krakowie, w którym jest ponad 770 tys. mieszkańców, stopa bezrobocia w 2019 roku wyniosła 2,1%, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw to 5 732 zł. W całym kraju bezrobocie waha się od 3,3% do 3,9%, a przeciętne wynagrodzenie to 5 125 zł brutto. Wynika z tego wprost, że w Krakowie pracować warto. Przy okazji można także się uczyć, bo ponad 20 uczelni wyższych otwartych jest także na osoby dojrzałe, nie tylko na świeżych absolwentów szkół średnich.

Miasto turystyczne i studenckie

Kraków jest po prostu przepiękny i ciągle się w nim coś dzieje. Największy rynek w Europie, Wawel, Sukiennice, Kazimierz, wszystko to okraszone restauracjami z kuchnią z całego świata, klubami, pubami i festiwalami artystycznymi.

Miasto z modną dzielnicą mieszkaniową

Prądnik Czerwony to dzielnica mieszkaniowa Krakowa, w której żyje się wygodnie. Do Starego Miasta można dojechać licznymi autobusami, na miejscu, wśród wysokiej zabudowy mieszkalnej, są sklepy, punkty usługowe, knajpki. Rodziny z dziećmi korzystają ze szkół, przedszkoli, miejsc do spacerowania. Jest Multikino i Park Wodny.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie

Jeśli kupować mieszkanie w Krakowie pod wynajem, trzeba zrobić to teraz. Ostatni etap budowy Apartamentów Kaskada w Prądniku Czerwonym jest już realizowany, a mieszkania od dewelopera Super Krak S.A. cieszą się dużym zainteresowaniem. Lokale mają od 33 do 105 metrów kwadratowych https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3, są ustawne, ciepłe, gwarantują ekonomiczne użytkowanie. Mieszkania w tym miejscu na pewno szybko znajdą lokatorów oraz przyniosą oczekiwane zyski w postaci opłat za wynajem.