środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPoradnikiNowy pomysł na elewację - materiały imitujące drewno

Nowy pomysł na elewację – materiały imitujące drewno

Elewacja w drewnie? Taki pomysł na ściany domu cieszy się niezmiennie dużym uznaniem od wieków. Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów, stosowanych również w dekoracji – zarówno ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych oraz innych elementów architektury i wystroju budynków. Jeśli chcemy uzyskać efekt drewnianej elewacji, która byłaby jednocześnie elegancka, trwała, ekologiczna i niedroga – warto postawić na nowoczesne materiały imitujące drewno – elastyczne deski elewacyjne.

Prosty i skuteczny sposób na stylową elewację

Drewno jest szczególnego rodzaju materiałem dla architektury, ale również dla wzornictwa i designu. Tworzy wyjątkowy klimat, kojarzony z przytulnością i ciepłem. W takim wydaniu drewno doskonale wykreuje popularny dziś styl rustykalny.

Równie dużym powodzeniem cieszą się materiały stylizowane na drewno w nowoczesnym stylu – pasujące zarówno na elewacje, jak i do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim, czy typu loft. Elastyczne deski elewacyjne są materiałem wyjątkowo uniwersalnym, którego możliwości zainteresują z pewnością osoby z zacięciem designerskim.

Materiały imitujące drewno pozwalają nie ograniczać kreatywności jedynie do wnętrz – dzięki nim można z powodzeniem zmieniać także wygląd elewacji domów. Szeroki wybór możliwości prezentuje m.in. strona imitacje-drewna.pl. Uwagę zwracają zarówno deski elewacyjne, jak również różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym można samodzielnie przeprowadzić montaż tego rodzaju materiałów.

To jeden z kolejnych atutów elewacyjnych materiałów drewnopodobnych – koszt przeprowadzonych z ich udziałem inwestycji jest dużo niższy niż innych prac mających na celu dekorację czy odświeżenie elewacji. Praca z imitacjami drewna nie nastręcza trudności i może sobie z nią samodzielnie poradzić również amator.

Drewno elastyczne

Tradycyjne drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych od wieków. Z zastosowaniem drewna w obudowie elewacji wiąże się jednak nieco ograniczeń – po pierwsze nie jest to materiał tani, po drugie – należy się liczyć z koniecznością zatrudnienia fachowców.

Drewno na elewacji wymaga też zabiegów konserwacyjnych, nie jest bowiem w pełni odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Decydując się na elastyczne deski elewacyjne, możemy nie tylko sporo zaoszczędzić, ale przede wszystkim zrealizować szybciej i skuteczniej swoje pomysły na wygląd zewnętrznych ścian domu.

Imitacje drewna są trwałe, odporne na działanie słońca i opadów atmosferycznych. Wykonane są z materiałów ekologicznych, nie wymagają konserwacji. Aby je wyczyścić, wystarczy zwykła, zwilżona ściereczka.

Czy warto zdecydować się na zastosowanie nowoczesnego, elastycznego drewna jako materiału wykończeniowego elewacji? Zdecydowanie tak, ale taki materiał można również wykorzystać jako dekorację ogrodzeń oraz ścian wewnętrznych, murów pruskich czy obudowy kominków.

Elastyczne deski drewnopodobne zawdzięczają swój atrakcyjny wygląd, optymalnie nawiązujący do naturalnego drewna, m.in. nowoczesnej technologii 3D. Szczegółowe informacje techniczne na temat nowoczesnych desek elewacyjnych znajdziemy na stronie: https://www.imitacje-drewna.pl/produkt/elastyczna-deska-elewacyjna-imitacja-drewna-dab-jasny-zestaw/.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments