poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaZaaranżowanie małej łazienki w bloku

Zaaranżowanie małej łazienki w bloku

Wydawałoby się, że aranżacja łazienki jest prosta. Co będzie jednak, kiedy się okaże, że mała łazienka w bloku nie jest do końca łatwym przeciwnikiem i żaden z naszych pomysłów nie okaże się dostatecznie dobry? Aranżacja małej łazienki w bloku musi być przemyślana. Potrzebuje świeżych, nowoczesnych rozwiązań, które sprawią, że będzie jednocześnie funkcjonalna i piękna.

Wymagająca mała przestrzeń w bloku

Bloki są budynkami, w których możemy spodziewać się wielu problemów z poprawnym ułożeniem mebli, z ciekawie dobranymi dodatkami. Dzieje się tak, ponieważ metraż nie zachęca do działania, a duża część wyposażenia łazienki jest robiona pod określone wymiary, które nie zawsze się sprawdzą w aranżacji małej łazienki w bloku. Niemniej jednak jest kilka sposobów na uzyskanie ciekawej przestrzeni, która nie będzie utrudniać nam korzystania z niej. Przede wszystkim należy w łazience zostawić tylko te sprzęty, które są maksymalnie potrzebne. Warto więc lodówkę przenieść do kuchni, gdzie coraz lepiej się sprawuje. Aby aranżacja małej przestrzeni była w porządku, należy stwierdzić, co możemy w niej umieścić. Warto kupić wąską, ale długą szafkę, w której przechowywalibyśmy większość łazienkowych drobiazgów, takich, jak chociażby ręczniki. Z racji swojej zwyczajowej nieustawności, łazienki w bloku powinny być specjalnie traktowane. Nie bójmy się nowoczesnych rozwiązań i wybierajmy meble, które nie zaburzą nam przestrzeni, koniecznej do swobodnego korzystania z pomieszczenia.

Optyczne powiększenie małej łazienki

Aranżacja małej łazienki w bloku niejednokrotnie polega na optycznym powiększeniu łazienki. Warto więc dodać do niej duże lustro, najlepiej podświetlane, które sprawi, że łazienka wydaje się większe i przestronniejsze. Zdecydujmy się też na prysznic z przezroczystą kabiną, aby nie ograniczać czymkolwiek tej optycznej przestrzeni. Szkło pozwoli nam dojrzeć więcej, a mały metraż nie przytłoczy naszych gości podczas korzystania z łazienki. Na wannę zdecydujmy się tylko wtedy, gdy będziemy pewni, że ta nie przytłoczy łazienki. Wanna to ostateczność na małym metrażu, dlatego wielokrotnie polecane są różnego rodzaju, również funkcjonalne prysznice. Ich nowoczesne modele mają wiele udogodnień, które z nawiązką zwrócą nam radość podczas wieczornej chwili wytchnienia po dniu ciężkiej pracy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments