niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoradyWyposażenie biura – na co zwrócić szczególną uwagę.

Wyposażenie biura – na co zwrócić szczególną uwagę.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas umeblowania biura jest nieodpowiedni dobór mebli. W zależności od wielkości pomieszczenia, naszych możliwości finansowych oraz wyobraźni możemy urządzić to miejsce w bardzo różny sposób. Bez względu na to warto jednak poznać kilka najważniejszych zasad, jakie powinniśmy stosować przy wyborze krzesła. Poniższy artykuł w kilku słowach opisze jak nie wpaść w pułapkę niewygodnego siedzenia.

 

1. Najważniejszy elementy krzesła do biur

2. Jak dobrać krzesło biurowe do budowy ciała użytkownika

3. Dlaczego system regulacji krzesła biurowego jest ważny?

4. Jak ustawić krzesło biurowe we właściwy sposób?

5. Krzesło biurowe klasyczne czy kubełkowe?

 

Najważniejszy elementy krzesła do biur

 

Jednym z kluczowych elementów każdego biura jest krzesło. Wybór odpowiedniego okazuje się być nie lada wyzwaniem. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, jakie są krzesła biurowe. Najlepszym wyposażeniem jest oczywiście wygodne siedzisko i oparcie, które zapewni stabilną i poprawną pozycję podczas wielogodzinnej pracy w biurze. Najważniejszym elementem każdego siedziska jest regulacja jego wysokości. Dzięki temu elementowi możemy dostosować krzesło biurowe do wysokości użytkownika i zapewnić mu komfort podczas użytkowania. Kolejnym ważnym elementem są nogi, które zapewniają stabilność i możliwość przemieszczenia krzesła po podłodze. Jednak to nie wszystko. Bardzo wiele osób zwraca szczególną uwagę na wykończenia oraz na oparcie pod ręce, które powinno być odpowiednio wyprofilowane oraz wykończone z miękkiego materiału. Tak wykonane krzesło do biurka zapewni nam komfort jego użytkowania.

 

Jak dobrać krzesło biurowe do budowy ciała użytkownika

 

W zależności od naszego gustu, upodobań oraz stylu aranżacji pomieszczenia nasze wybory mogą różne. Na rynku znajdują się krzesła biurowe właściwie w każdym kolorze i stylu, jaki tylko został wymyślony przez człowieka. Bardzo wiele osób nie zauważa jednak najważniejszego, wybór powinien zależeć od możliwości wyregulowania go do ciała użytkownika. Dzięki zastosowaniu regulacji wysokości oraz kąta nachylenia oparcia można dopasować krzesło do sylwetki większości osób. Nasz organizm potrzebuje jednak czegoś więcej. Coraz częściej nowoczesne krzesła biurowe mają możliwość regulacji wysokości podłokietników. Dzięki temu komfort podczas siedzenia jest jeszcze większy.

 

Dlaczego system regulacji krzesła biurowego jest ważny?

Jednym z najważniejszych elementów jest regulacja krzesła. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania wszystkich jego elementów do sylwetki i ciała użytkownika. W dzisiejszych czasach ma to bardzo ogromne znaczenie. Pracujemy coraz dłużej i nie zwracamy uwagi na nasz siedzący tryb życia. Często kończy się to skrzywieniem kręgosłupa, bólem pleców oraz drętwieniem kończyn lub zapaleniem stawów. Odpowiednie wyregulowanie krzesła sprawia, że negatywne skutki pracy siedzącej ulegają znacznemu pomniejszeniu. Kupując odpowiednie krzesło do biura dbamy nie tylko o jego wystrój, ale również o swoje zdrowie.

 

Jak ustawić krzesło biurowe we właściwy sposób?

 

Jak już mówiliśmy idealne krzesło powinno spełniać kilka podstawowych funkcji. Warto jednak wiedzieć jak je odpowiednio wyregulować. Idealne oparcie powinno wspierać plecy użytkownika przynajmniej na wysokość łopatek. Ważne jest, aby oparcie wspierało kręgosłup również na wysokości lędźwi. Oparcie powinno być również nachylone pod odpowiednim kątem. Pamiętajmy jednak, że w każdej pozycji powinno wspierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Podłokietniki sprawują bardzo ważną funkcję w każdym krześle, pomagają utrzymać kąt 90 stopni pomiędzy barkiem a przedramieniem co ułatwia uniknięcie zgarbionej pozycji podczas siedzenia. Wysokość siedziska powinna pozwolić nam na swobodne trzymanie nóg na podłodze oraz zachowanie kąta 90 stopni pomiędzy udami a podudziem. Siedzisko powinno nam również zapewnić wsparcie od 2/3 do ¾ długości ud. Chroni to nasz organizm przed nadmiernym zmęczeniem.

 

Krzesło biurowe klasyczne czy kubełkowe?

 

Krzesła kubełkowe są na rynku stosunkowo od niedawna, ale już zdążyły podpić serca użytkowników. Ze względu na swoje siedziska są bardziej ergonomiczne, wysoka cena nie pozwala jednak wykorzystać w pełni ich zalet. Producenci ze względu na cenę rezygnują z wielu ważnych elementów co w konsekwencji znacznie obniża komfort pracy na takim krześle i jego wartość zdrowotną. Dodatkowymi minusem może być brak możliwości regulacji wysokości siedziska i oparcia co pozwala na prawidłowe użytkowanie tylko przez osoby o średnim wzroście. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zakupem klasycznego krzesła z możliwością regulacji wielu elementów. Zakup ten z pewnością pozwoli nam zadbać o zdrowie i dopasowanie siedziska do naszej sylwetki i ciała. Krzesłu biurowe powinno sprawiać, że będziemy pracować w zdrowej pozycji i odczuwać komfort. Bardzo często rezygnując z wielu elementów przy produkcji krzeseł kubełkowych rezygnuje się ze zdrowia użytkowników. Klasyczne krzesło biurowe wydaje się więc być tańszym i lepszym rozwiązaniem, które będzie nam służyć przez wiele lat.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments