niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoradnikiWykończenie pod klucz – co obejmuje i ile kosztuje?

Wykończenie pod klucz – co obejmuje i ile kosztuje?

Aby mieć piękne i funkcjonalne mieszkanie, warto skorzystać z pomocy fachowców. Doskonałym pomysłem może być wykończenie go pod klucz!

Przed przeprowadzką do wymarzonego mieszkania albo przed udostępnieniem do na wynajem należy przeprowadzić szereg określonych prac wykończeniowych. Można wykonać lub koordynować je samodzielnie, ale można także zdecydować się na wykończenie pod klucz. Na czym ono polega?

 • Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?
 • Jakie prace obejmuje usługa?
 • Wykończenie pod klucz – ile to kosztuje?
 • Kto oferuje usługi wykończeniowe pod klucz?

 

Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Usługa typu wykończenie pod klucz to kompleksowa gama prac, które skoncentrowane są na wykończeniu nieruchomości zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przez klienta. Prace prowadzone są przez zewnętrzną ekipę koordynowaną przez kierownika, a także we współpracy z projektantem wnętrz.

Najczęściej usługa ta kojarzona jest z zakupem nowego mieszkania od dewelopera, ale obecnie wykończenie pod klucz dostępne jest także wtedy, gdy deweloper nie daje klientowi takiej możliwości lub też klient chce wyremontować mieszkanie z rynku wtórnego.

Jakie prace obejmuje usługa?

Usługa wykończeniowa pod klucz obejmuje szeroką gamę prac, które praktycznie całkowicie wyręczają klienta w pracach związanych z wykończeniem posiadanej przez niego nieruchomości.

Usługi pod klucz obejmują głównie:

 • projekt wnętrza po konsultacjach z klientem
 • dobór, zamówienie oraz transport materiałów
 • realizacja prac zgodnie z założeniami projektowymi
 • nadzór autorski nad wykonaniem projektu
 • sprzątanie po zakończeniu prac

Wobec tego klient decydujący się na wykończenie pod klucz może otrzymać kompleksowe wsparcie – wówczas nie musi zajmować się nimi samodzielnie, co nie tylko jest oszczędnością czasu, ale także pieniędzy!

Wybierając usługi wykończeniowe tego rodzaju, można zlecić je wszystkie fachowcom – projektantom, wykwalifikowanym ekipom wykończeniowym i pozostałym specjalistom, którzy mogą wykonać dla niego wszystkie prace związane z przygotowaniem nieruchomości do zamieszkania.

W ramach wykończenia pod klucz wykonuje się między innymi poniższe prace:

 • zamontowanie drzwi wewnętrznych
 • kładzenie tynków, na przykład gładzi, malowanie ścian farbami
 • realizacja podłóg – płytki, panele i inne materiały
 • kompleksowe wykonanie łazienki – płytki, umywalka, kabina lub wanna, toaleta, bidet, armatura
 • usługi elektroinstalacyjne – montaż lamp i osprzętu elektrycznego – gniazdka, wyłączniki

Ponadto firmy oferujące wykończenie pod klucz mogą zaoferować swoim klientom dodatkowe prace, na przykład wykończenie kuchni, wykonanie mebli na wymiar, projektowanie i wykonanie ogrodu. Możliwości są niemalże nieograniczone!

Wykończenie pod klucz – ile to kosztuje?

Koszty związane z wykończeniem mieszkania pod klucz zależne są przede wszystkim od wybranego pakietu.

Biura oferujące tego typu usługi najczęściej posiadają do dyspozycji 3-4 pakiety wykończeniowe, z których każdy z nich może zawierać inny zakres prac oraz różne rodzaje materiałów wykończeniowych.

Ceny najczęściej rozpoczynają się od około 500-900 złotych za jeden metr kwadratowy nieruchomości w zależności od wybranego wariantu. Kończą się z kolei na około 2000 złotych za metr kwadratowy, ale niektóre biura proponują także droższe pakiety, które mogą obejmować dowolne materiały i znacznie szerszy zakres prac – wtedy ceny ustalane są indywidualnie.

Dodatkowo, w przypadku nieruchomości o metrażu mniejszym niż 50 metrów kwadratowych ceny także mogą być ustalone indywidualnie.

Kto oferuje usługi wykończeniowe pod klucz?

Obecnie wykończenie pod klucz oferowane jest przez wiele firm – nie tylko tych współpracujących z deweloperami. Mogą one zapewnić kompleksowe wsparcie w przypadku wykończenia każdej nieruchomości – niewielkiej kawalerki czy dużego apartamentu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments