Życie w pośpiechu, podążanie za terminarzem, ciągłe rozmyślanie o obowiązkach i wszechobecna woń miejskich spalin pociąga nas do potrzeby odpoczynku. Styl urban jungle to aranżacja własnego azylu w miejskiej przestrzeni.

Styl urban jungle – charakterystyka

Styl urban jungle pociąga za sobą pozytywne emocje. Butelkowa zieleń to główna cecha stylu miejskiej dżungli, a jak tłumaczy psychologia barw – zieleń wpływa na nas kojąco, uspokaja, pomaga się odprężyć i zrelaksować. Pożądane są także ciepłe kolory, np. żółty i wszechobecne drewno.

Styl urban jungle nawiązuje do pierwotnej egzystencji człowieka, wykorzystując naturalne dary ziemi, takie jak piasek i kamienie. To rośliny stanowią fundament miejskiej dżungli, nie mowa jednak o  pięknej azalii doniczkowej, lecz o roślinach przywodzących na myśl tropiki: pnącza, paprocie, domowe bananowce i przede wszystkim monstera. Urban jungle to także nawiązania do afrykańskich wzorów, dzikiej zwierzyny, egzotycznej przyrody, w tym owoców.

Styl urban jungle – dekoracje

W celu zamanifestowania stylu urban jungle polecane są fototapety z tropikalnym krajobrazem. Sprawdzą się także tapety z motywem zwierzęcym, afrykańskimi wzorami, lub po prostu z rysunkami drzew i ptaków jak w poniższym przykładzie.

wnetrze-w-stylu-urban-jungle-czyli-jakie-2

Wzorów można użyć także w detalach, takich jak dywany, zasłony, abażury. Trzeba jednak pamiętać, że ekskluzywna satyna nie będzie pasować, lepiej postawić na bawełnę. Kogoś, kto ma jednak słabość do świecących detali, na pewno ucieszy fakt, że urban jungle współgra ze złotym kolorem, przywodzącym na myśl blask afrykańskiego słońca. Złote elementy pościeli, czy pojemniki na rośliny z pozłacanym obramowaniem będą się komponować z roślinnością.

wnetrze-w-stylu-urban-jungle-czyli-jakie-3

Aby wprowadzić do mieszkania większe poczucie wolności, co odważniejsi mogą zastanowić się nad montażem hamaka w środku salonu.

W urban jungle nie brakuje także miejsca dla szkła. Styl miejskiej dżungli można łączyć z innymi stylami, w czym pomogą szklane lampy 4concepts o ciekawych wzorach. Dobrym materiałem do ukrycia tropikalnych wzorów jest oświetlenie, a szklane lampy 4concepts występują w wielu egzotycznych odsłonach. Dodatkowo, w ofercie sklepu z designerskimi lampami Swiatlolux.pl można znaleźć lampy z różnych naturalnych materiałów takich jak marmur i drewno idealnych do stylu urban jungle.

Lampy stojące 4concepts, np. Lampa stołowa Tanzania mają wzory nawiązujące do naturalnych maści dzikich zwierząt jak np. lampart.

Hitem stylu są rośliny zawieszane w kamiennych i drewnianych wazonach. Stylowym rozwiązaniem są także coraz modniejsze szklane słoje z lasem zamkniętym w ich wnętrzu. Te same materiały można wykorzystać przy innych detalach. Jeśli mamy dostęp do słomy, ją także można śmiało użyć. Wiklinowe meble to również wizytówka stylu urban jungle.

Życie w XXI wieku ma wiele zalet. Pozwala nam się rozwijać, odkrywać rzeczy, których nasi przodkowie nie znali. Życie niesie za sobą jednak także negatywne skutki. Stajemy się niewolnikami cudzych oczekiwań, pracy i czasu. Dlatego warto przynajmniej w domu stworzyć sobie azyl, w którym można odpocząć od zmagań dnia codziennego. Powrót do życia pierwotnego zagwarantuje bujna roślinność o dużych liściach, przyjemne, bawełniane tkaniny, lampy 4concepts o pierwotnych wzorach i przede wszystkim dużo zieleni.