Ściany szklane to w pełni nowoczesny trend wyposażenia wnętrz. Ich minimalistyczna estetyka doskonale eksponuje zalety szkła oraz odpowiada wszystkim wymogom współczesnego designu. Tego typu przegrody można gustownie wkomponować w wielu wnętrzach. Nic zatem dziwnego, że innowacyjne ściany ze szkła są coraz częściej spotykane w biurach, pasażach handlowych oraz wielu prywatnych mieszkaniach.

Przegrody szklane – istotne zalety

Dziś unikalnego charakteru poszczególnym wnętrzom, coraz częściej dodają niezwykle uroczo się prezentujące się ścianki szklane. Szkło to niezawodny materiał, który doskonale prezentuje się w wielu przestrzeniach, zatem  warto wykorzystać jego atuty. Szklana ściana stanowi idealne rozwiązanie, aby wydzielić poszczególne pomieszczenia czy też strefy. Jest ona znakomitym elementem dekoracyjnym,  który to można bardzo  łatwo utrzymać w należytej czystości. Istotne zalety ścian ze szkła to:

– tworzenie nowoczesnego klimatu

– unikalny charakter ścian ze szkła sprawia, że znalazły one szerokie zastosowanie w biurach, bowiem pracownicy w estetycznie urządzonych pomieszczeniach  czują się znacznie lepiej i w związku z tym są wydajniejsi w pracy

– optyczne powiększenie przestrzeni

– ściana ze szkła doskonale sprawdza się w ciasnych oraz niewielkich pomieszczeniach, ponieważ nadaje takim wnętrzom lekkości oraz sprawia, że wyglądają one na bardziej przestronne

– ogromna dostępność światła

– zastosowanie ścianek ze szkła pozwala w znaczny sposób  rozświetlić każde pomieszczenie.

– zdobienie wnętrza

– na szklanych taflach można pozwolić sobie na wykonanie dowolnego wzoru lub napisu, dzięki czemu wnętrze będzie oryginalnie się prezentować

– wydzielenie przestrzeni

ściany szklane w biurze pozwalają na stworzenie odrębnych stref, jednocześnie gwarantując integrację wszystkich użytkowników. Bez względu na to, po której stronie ściany znajdą się poszczególne osoby, to  mogą one utrzymywać ze sobą kontakt wzrokowy.

Szkło hartowane gwarancja wysokiej jakości

Nowoczesne ściany szklane niezwykle pięknie się prezentują jeśli zostaną wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego, które to jest znacznie bardziej wytrzymałe podczas użytkowania. Posiada ono zwiększoną odporność na nagłe zmiany temperatury oraz jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto szkło hartowane w razie pęknięcia rozpada się na niewielkie kawałki o tępych krawędziach, dzięki czemu znacznie zmniejsza możliwość zranienia się użytkowników powierzchni wyposażonych w ścianki ze szkła.
Niezwykle oryginalnie prezentują się ścianki wykonane ze szkła hartowanego, laminowanego kolorowymi foliami, które to dzięki zróżnicowanej kolorystyce można idealnie wkomponować w wystrój każdego pomieszczenia.

Gdzie warto  montować ścianki szklane?

Ściana ze szkła niezwykle uroczo prezentuje się w domach z widokiem na ogród czy inny, piękny krajobraz. Bliskość natury widziana przez transparentną ścianę stanowi świetne antidotum na codzienny stres. Tego typu ściany doskonale sprawdzają się również pomiędzy kuchnią a salonem. Taka aranżacja sprzyja bowiem bardzo  eleganckiemu podziałowi pomieszczeń, nie zamykając jej całkowicie, a jedynie wydzielając tylko poszczególne strefy.

Przegrody szklane są również dobrym pomysłem w przypadku biur. Pozwalają one bowiem na to,  aby wydzielić każdemu pracownikowi prywatną strefę nie oddzielając go jednocześnie od reszty załogi. Otwarta przestrzeń tworzy znacznie lepszą atmosferę w pracy oraz sprzyja integracji oraz kooperacji.