niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoradnikiWiszący, bujany, a może rozkładany? Jaki fotel do ogrodu wybrać?

Wiszący, bujany, a może rozkładany? Jaki fotel do ogrodu wybrać?

Niemal w każdym ogrodzie zależy nam na stworzeniu miejsca do relaksu. Zielona trawa, okoliczność roślin oraz bujne kwiaty, ułatwiają wypoczynek i szybko przenoszą nas w błogie nicnierobienie. A jeśli dołożymy do tego wygodne meble tarasowe: leżaki, krzesła, stół oraz akcesoria, to nie wychodząc z ogrodu, możemy poczuć się jak na ekskluzywnych wakacjach! Czy wiesz, jaki fotel możesz wybrać, by pięknie zaaranżować swoje ogrodowe otoczenie? Dowiedz się więcej!

Ogród rekreacyjny – co to właściwie oznacza?

Jeśli wypoczynek w ogrodzie kojarzy Ci się głównie z opalaniem, czytaniem książek lub przyjemnymi spotkaniami przy stole, to ten rodzaj zagospodarowania terenu wokół domu z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Bogata szata roślin zielonych oraz piękne, kolorowe kwiaty z pewnością pomogą poczuć się niczym w rajskim miejscu, ale warto zadbać tu także o inne elementy.

W ogrodzie rekreacyjnym ważny jest trawnik. Idealnie prezentuje się ten z rolki, który często zaskakuje bujnością oraz równym przycięciem. Jeśli zadbasz o jego intensywne i częste podlewanie to efekt idealnego dywanu masz gwarantowany niemal od ręki.

W ogrodzie rekreacyjnym w wypoczynku pomagają także liczne akcesoria. Warto tu wrócić uwagę chociażby na dobór wygodnych leżaków, basenu kąpielowego czy też zestawu mebli na taras. Dla bardziej wymagających poleca się także dobór fotelu ogrodowego – jakie opcje mamy tutaj do wyboru? Możliwości jest naprawdę sporo: https://www.homebook.pl/produkty/fotele-ogrodowe

Fotele ogrodowe – bujane, rozkładane, a może wiszące?

Jaki fotel będzie odpowiedni dla mnie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!

Jeśli marzysz o przyjemnym opalaniu, bujając się w wygodnym siedzisku, to sprawdzi się u Ciebie fotel bujany, którego oparcie jest przymocowane do stalowego stelaża. Dzięki funkcji delikatnego bujania fotel można wykorzystać jako idealna kołyskę do usypiania dziecka w czasie, kiedy wypoczywamy na świeżym powietrzu.

Na fotelu bujanym przyjemne będzie opalanie, które zwykle nudzi się już po kilkunastu minutach. Przy lekkim kołysaniu będzie można z przyjemnością poczytać książkę i posłuchać śpiewu ptaków.

Stawiasz na naprawdę wysoki komfort wypoczynku w ogrodzie? Możesz postawić na fotel rozkładany, gdzie podczas wypoczynku wygodnie rozprostujesz nogi i ułożysz ciało niczym do spania.

Relaks w pozycji leżącej pozwoli Ci wygodnie opalić całe ciało, a co ważne – także uciąć sobie drzemkę.

Jakie jeszcze opcje wypoczynku mamy do wyboru? Na tarasie lub na trawniku można postawić fotel wiszący, który nie tylko pięknie wygląda, ale pozwala przyjąć wygodną pozycję do czytania książek. Tu na pewno warto zwrócić uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze na jakość wykonania stalowej ramy, a po drugie na opcję podwieszenia samego kosza do konstrukcji tarasu. Warto także przyjrzeć się jakości wykonania wypełnienia kosza – czy poduszki będzie można uprać lub odświeżyć w pralce.

Już wiesz, jakie zestawy mebli na taras wybierzesz? Fotel tarasowy może się okazać naprawdę wygodnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli rozpatrujesz wypoczynek w ogrodzie jako główne wakacje od pracy. Zobacz obszerną ofertę mebli oraz foteli tarasowych na Homebook. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments