Wiosenne metamorfozy wnętrz – 8 najmodniejszych motywów dekoracyjnych 2019

Wraz z nadejściem wiosny do naszych mieszkań wpada więcej słonecznego światła, budząc w nas energię do działania i zmian. Proponujemy spożytkować ją na wiosenną metamorfozę wnętrz, która dzięki odpowiedniemu doborowi dekoracji nie musi dużo kosztować ani wymagać zatrudniania ekipy remontowej. Sprawdźcie, w jaki sposób możecie wnieść świeży powiew do Waszych mieszkań i domów wykorzystując najmodniejsze trendy wnętrzarskie 2019.

Gorące trendy w dekoracji wnętrz przedstawia Kamila Górecka-Kirwiel, właścicielka sklepu internetowego Decorami.pl

Ubran jungle – w miejskiej dżungli

Poczucie jedności z naturą i chęć czerpania z niej tego, co najlepsze, widać jak na dłoni w stylu urban jungle. Soczyste i ożywcze kolory, w połączeniu z egzotycznymi motywami zastosowanymi na fototapetach, zasłonach i poduszkach, wprowadzają do domowego wnętrza miłą odmianę. Emanują żywiołowością i temperamentem. Za oknami szaro i ponuro, a u Ciebie nie zanosi się na podróż do ciepłych krajów? Nie szkodzi! Bajecznie relaksujący klimat można zbudować nawet w samym środku miejskiej dżungli. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w kilka elementów dekoracji wnętrza. Charakterystyczny motyw monstery dziurawej – rosnącej w lasach tropikalnych od Meksyku po Panamę – oraz liści palmowych w kilka chwil przeniesie Cię do egzotycznych krain, gdzie gorące powietrze pobudza zmysły, a soczyste owoce i drinki wspaniale koją pragnienie.

Kwiaty w wydaniu maxi

Motywy florystyczne to jeden z nieśmiertelnych trendów, który powraca co jakiś czas. W 2019 roku wzornictwo przybierze formę kwiatów w rozmiarze XXL, nadając wyraźny ton całemu wnętrzu. Różnorodność gatunków flory jest tak duża, że łatwo wkomponować je w praktycznie każde pomieszczenie. Dużym powodzeniem cieszyć się będą zarówno dodatki wyposażenia wnętrza utrzymane w stylu rysunkowego szkicu, kolorowe grafiki przedstawiające z fotograficzną dokładnością każdy detal, jak i dekoracje zachwycające trójwymiarowością wzorów. Wyraziste kwiatowe pąki, duże liście monstery, romantyczne dmuchawce – motywy florystyczne pojawią się w 2019 roku w powiększonych formatach. Będą ocieplać wnętrze i przygotowywać domowników na nadejście ciepłych miesięcy.

Geometryczne kombinacje i trójwymiarowe wzory

Wzory geometryczne nie tracą w tym roku na znaczeniu. Choć stanowią kontynuację trendu z ubiegłego sezonu, można w nich dostrzec pewną różnicę – obecnie stają się bardziej radosne i tworzą niebanalne, nieoczywiste zestawienia kolorystyczne. Geometryczne kombinacje roku 2019 wykraczają daleko poza zachowawczość motywów typowych dla stylu skandynawskiego. Motywy 3D będą bardzo chętnie wykorzystywane przez cały 2019 rok. Zastosowane w dodatkach tekstylnych i elementach wyposażenia wnętrza, uczynią płaszczyzny trójwymiarowymi, a przez to bardziej interesującymi. Osiągniętym w ten sposób złudzeniem optycznym można uzyskać w pomieszczeniu efekt głębi i wielowarstwowości.

Jeden kolor, różne wzory

Monochromatyczne wnętrze to odpowiedź na potrzeby minimalistów, którzy cenią sobie spokój, harmonię i wizualną czystość. Aby dekoracje utrzymane w tej samej kolorystyce nie trąciły nudą, projektanci zadbali o bogactwo motywów. Mając do wyboru tak dużą kolekcję dodatków o różnych wzorach, łatwo stworzyć przejrzyste, a zarazem przytulne wnętrze.

Wibrujący czar orientu

Mozaika ścienna z azulejo, charakterystyczna dla reprezentacyjnych pałaców obszaru Maroka – za sprawą nowoczesnych technik druku – jest na wyciągnięcie ręki każdego Europejczyka. Orientalny urok marokańskiego rzemiosła zachwycił designerów tak bardzo, że w 2019 roku postanowili oni czerpać pełnymi garściami z klasycznej, ręcznie malowanej majoliki. Europa mocno rozsmakowała się w oriencie – desenie znane z dawnych rękodzielniczych wyrobów, układane spracowaną ręką artysty, bez problemu odnajdziemy we współczesnym wnętrzu.

Pasy i kraty

Eleganckie pasy i kraty staną się jednym z ważniejszych trendów roku 2019. Wnętrze ubrane za pomocą modnych dodatków w klasyczne motywy – lub ich bardziej ekstrawaganckie wariacje – na pewno będzie przyciągać uwagę domowników i ich gości.

Multikolor

Inspiracje barwną kulturą Maroka będą przewijać się przez cały 2019 rok w postaci dodatków takich jak fototapety, parawany, lampy stołowe czy tekstylia. W wyrobach króluje fiolet, zieleń, kobalt i królewski odcień niebieskiego. Podziwiając powyższe dekoracje, widać wyraźnie pełen przekrój wzorniczego bogactwa, począwszy od prostych trójkątów i kwadratów, poprzez gwiazdy, na skomplikowanych łukach i arabeskach skończywszy. Kolory, występując blisko siebie, tworzą unikalną całość.

Rozmyte akwarele

Interakcja świata natury ze światem sztuki po raz kolejny dała wspaniałe rezultaty w postaci wzornictwa opartego na efekcie rozmytej akwareli. Inspiracji do tego dostarczyła sama przyroda, a szczególnie tropikalny las, w którym monsunowe deszcze raz po raz obficie obmywają egzotyczne rośliny, pozostawiając w kielichach epifitów i na soczystych liściach wielkie krople wody. Motyw ten, podpatrzony przez artystów, pojawia się na bawełnianym płótnie. Spływajace krople koloru są dynamiczne i beztroskie, dlatego świetnie ożywiają domową przestrzeń.

Więcej inspiracji na blogu Decorami.pl