Odpowiednia wentylacja pomieszczenia to ważna rzecz dla tak naprawdę niemalże każdej osoby.

Wentylacja pokojowa: komu się przyda?

Odpowiednia wentylacja pomieszczenia to ważna rzecz dla tak naprawdę niemalże każdej osoby. Jeżeli pomieszczenie, w którym przebywamy, jest wentylowane, to mamy wtedy gwarancję czystego powietrza, co w przypadku osób z alergiami bądź osób chorobliwych będzie niezwykle ważne. Niestety, niewiele osób wie czym jest wentylacja pokojowa i jak bardzo może pomóc w wielu sytuacjach.

Dlatego dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć wam ideę wentylacji pokojowej oraz przedstawić wam dlaczego tak naprawdę warto wykorzystać wentylator. W bardzo prosty sposób przedstawimy najważniejsze zalety wentylacji pokojowej oraz zaoferujemy ciekawe firmy, które gwarantują w miarę budżetowe, aczkolwiek trwałe i bezpieczne rozwiązania. Jeśli zastanawiacie się gdzie można znaleźć elementy, które poprawią cyrkulacje powietrza w waszych domach odwiedźcie stgpoznan.pl

Wentylacja pokojowa – jak działa?

Aby w pełni zrozumieć na czym polega wentylacja pokojowa, trzeba najpierw zapoznać się z podstawowymi jej składnikami. Najważniejszym elementem w każdej wentylacji mechanicznej jest tak zwany rekuperator – to specjalny system, który ma za zadanie pozbywać się „złego” powietrza i wprowadzać świeże. To właśnie w tym rekuperatorze zainstalowane są wywietrzniki nawiewu oraz wywiewu. Dodatkowo znajduje się tutaj również tak zwany wymiennik ciepła, który odpowiada za ogrzewanie powietrza z zewnątrz do temperatury bliskiej pokojowej.

Wentylacja pokojowa: komu się przyda i jakie są zalety?

Przede wszystkim należy pamiętać, że wentylację pokojową montować powinni alergicy. W każdym przypadku wentylacje te oferują zewnętrzny filtr, który oczyszcza powietrze. Dzięki temu żadne szkodliwe substancje czy pyłki kwiatów, nie wpłyną na nasze zdrowie.

Wentylacja pokojowa jest niezwykle potrzebna, szczególnie w przypadku ciepłych i wilgotnych pomieszczeń, gdyż napływ świeżego i suchego powietrza ogranicza rozwój pleśni czy grzybów w mieszkaniu.

Oprócz oczywistych benefitów zdrowotnych, warto również pamiętać o tym, że tego typu rozwiązania są niezwykle ciche, a na dodatek energooszczędne. Dzięki odzyskowi ciepła z powietrza, jakie usuwamy oraz wprowadzeniu ciepłego, świeżego powietrza, obniżamy koszty ogrzewania.

Dodatkowo w zależności od wybranej wentylacji, istnieje nawet możliwość włączenia funkcji z regulacją wydajności oraz ciągłości pracy, funkcję chłodzenia pomieszczenia nocą oraz funkcję przeciwko zamarzaniu.

Jaką firmę można polecić?

Istnieje wiele ciekawych firm, które zajmują się produkcją wentylatorów odpowiednio skonstruowanych. Na polskim rynku istnieje wielu dystrybutorów, którzy oferują kompletne elementy wentylacji i klimatyzacji, w tym wentylatory, rekuperatory, klimatyzatory, czy specjalne kurtyny. Dobrym przykładem jest Ventia. Innymi ciekawymi rozwiązaniami będą również Pro-Vent, Lindab bądź Klomor.

Na nasze uznanie zasługują również wentylacje firmy Viessmann. Stosują oni najnowsze rozwiązania technologiczne, a dzięki najwyższej jakości materiałów oraz implementowaniu w urządzeniach dodatkowych funkcji ich produkty są jedne z najlepszych na światowym rynku.

Podsumowanie

Wentylacja pokojowa to przede wszystkim ogromna poprawa komfortu życia. Koniec z wietrzeniem pokoi w zimę czy wpuszczaniem owadów latem. Nigdy więcej problemów z kiełkującą trawą bądź uczuleniem na pyłki, kurz czy inne tego typu substancje. Jeżeli zależy ci na zdrowiu, a przy okazji chciałbyś nieco bardziej ekonomicznie podejść do tego tematu, to wentylacja pokojowa z recyrkulacją powietrza będzie zdecydowanie warta uwagi.