poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoradySzukasz wymarzonych kolorów farb ściennych? Oto, jak je znaleźć!

Szukasz wymarzonych kolorów farb ściennych? Oto, jak je znaleźć!

Charakter pomieszczenia lub budynku zależny jest również od koloru farby, której użyjesz do jego pomalowania. Dlatego jej wybór jest niezwykle istotny. Wśród licznych propozycji gotowych farb łatwo się zgubić – liczba wersji kolorystycznych bywa całkiem spora. Czy to jednak oznacza, że można wśród nich znaleźć ten jedyny? Często niestety niekoniecznie. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z palety kolorów farb do barwienia w oparciu o wybór barwy ze wzornika wachlarzowego.

Z tekstu dowiesz się:

  • na czym polega technologia ColorExpress,
  • jakie zalety przemawiają za jej użyciem,
  • jak dopasować idealny kolor do wnętrza i elewacji.

Idealny kolor farby do wnętrz lub elewacji to nawet więcej niż połowa sukcesu podczas remontu. Odpowiedni wybór może bowiem pomóc optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie, zmienić całkowicie charakter elewacji, a nawet zastąpić wizualnie inne materiały budowlane, jak drewno czy beton. Aby ułatwić Ci to zadanie, marka Caparol stworzyła technologię ColorExpress, dzięki której możesz samemu wskazać i uzyskać kolor marzeń. Dowiedz się, w jaki sposób to działa oraz jaki efekt dzięki temu osiągniesz.

Nieskończona paleta kolorów farb – na czym polega ColorExpress?

Technologia ColorExpress marki Caparol jest oparta na nowoczesnym systemie komputerowym, który zapewnia możliwość wykorzystania aż 4,8 miliona receptur kolorów farb do ścian, sufitów oraz posadzek. W kilka minut możesz otrzymać wybrany przez siebie kolor o wyjątkowo wysokiej jakości.

Pierwszym etapem jest więc wybór doskonałego koloru. Możesz skorzystać z profesjonalnych wzorników lub zainspirować się specjalnie przygotowanymi kolekcjami kolorystycznymi. Nie bez znaczenia jest także aplikacja Spectrum mobile, którą możesz pobrać na swój telefon w sklepie App Store bądź Google – dzięki niej możliwe jest podejrzenie, jak wybrany przez Ciebie kolor będzie wyglądał ostatecznie na obiekcie bądź fasadzie, do której chcesz go użyć – do bazy możesz wgrać swoje zdjęcie i zdecydować, jak będzie się prezentował Twój obiekt!

Kiedy już wybierzesz kolor farb na ścianę, który spełnia Twoje oczekiwania, produkt będzie gotowy w zaledwie kilka minut. Obsługa punktu sprzedaży Caparol, dzięki systemowi ColorExpress, zabarwi właściwą farbę, lakier, żywicę itp. na wybrany kolor. Po kilku minutach otrzymasz dokładnie taką farbę do wnętrz lub elewacji, jaką wybrałeś.

Dlaczego warto wybrać farbę stworzoną za pomocą technologii ColorExpress?

Nie tylko możliwość wybrania koloru farby na ścianę, jaki zapragniesz, jest zaletą technologii ColorExpress. Większość farb Caparol jest bowiem wyprodukowana w technologii umożliwiającej barwienie w systemie ColorExpress. Co to oznacza? Przeczytaj:

  • możesz zastosować je wszędzie – technologia ta zapewnia możliwość użycia na każdej powierzchni, nie tylko na ścianach wewnętrznych, ale też na elewacjach, posadzkach, drewnie, metalach i tworzywach sztucznych;
  • możesz dopasować produkt idealnie do swoich potrzeb dzięki temu, że większość farb Caparol jest przystosowanych do barwienia w tym systemie, a więc dowolnie wybierzesz ich właściwości, przeznaczenie, a także ich poziom cenowy,
  • można je nanosić każdego rodzaju narzędziem – wałkiem, pędzlem lub za pomocą natrysku,
  • gwarantują powtarzalność koloru – receptury kolorystyczne zapisane są w specjalnej komputerowej bazie danych, do której można się odwołać w każdej chwili,
  • spełniają wymagania stosowania znaku E.L.F. (nie zawierają rozpuszczalników oraz plastyfikatorów),
  • są znacznie wyższej jakości niż gotowe farby, które możesz znaleźć w sklepie – muszą bowiem spełnić bardzo wysoki reżim produkcyjny.

Farby wykonane w technologii ColorExpress gwarantują Ci także absolutną unikatowość. Nie musisz się martwić, że ktoś ze znajomych bądź sąsiadów pomaluje dom czy wnętrze na ten sam kolor. Receptura bowiem będzie przez Ciebie indywidualnie wybrana i zgodna z Twoim gustem i oczekiwaniami.

Jak dobrać idealny kolor farby do pokoju bądź elewacji?

Wybieranie najdoskonalszego koloru farb zacznij od decyzji, w jakim stylu urządzisz dane wnętrze. To jest najbardziej istotna kwestia, która ułatwi Ci odnalezienie odpowiedniego koloru. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz poszukać inspiracji, sprawdź porady, które przygotowała Kasia Jaroszyńska w ramach cyklu „Sezon na wnętrza!

Kolor farby będzie zależał przede wszystkim od stylu, ale również od przeznaczenia danego pomieszczenia. Dobrym pomysłem będzie np. pomalowanie pokoju dziecięcego na jasne kolory, które można uzupełnić mocnymi akcentami uzyskanymi na farbie tablicowej PremiumColor. Jest ona odporna na ścieranie i wybłyszczanie podczas mycia, które w pokoju dziecka może być często niezbędne.

Jeśli urządzasz kuchnię, rozważ, czy potrzebujesz rozjaśnienia wnętrza, czy może chcesz, aby komponowało się np. z salonem w stylu glamour, bądź nowoczesnym. Warto w takim wypadku zdecydować się na kolory o takiej samej barwie w całym pomieszczeniu, aby uzyskać harmonijny wygląd.

Szukając doskonałej farby do elewacji, zwróć uwagę na otoczenie swojego domu. Spróbuj dobrać kolor tak, aby był zgodny nie tylko z Twoim gustem – który jest oczywiście najważniejszy – ale też, aby pomalowany budynek dobrze komponował się z sąsiedztwem – a także był zgodny z projektem kolorystycznym danego osiedla.

Wiesz już, jak wielkie możliwości kolorystyczne w doborze farby do wnętrz oraz na elewację oferuje ColorExpress. Dzięki tej technologii marki Caparol masz całkowitą kontrolę oraz maksymalną swobodę, dzięki czemu możesz samodzielnie zaprojektować ten jeden, wymarzony i doskonały jakościowo efekt w postaci idealnej farby.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments