niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPomieszczeniaSztuczna trawa na tarasie - pomysł na aranżację

Sztuczna trawa na tarasie – pomysł na aranżację

Wielu z nas uwielbia czuć pod stopami miękką trawę. Wielu z nas uwielbia spacerować przez trawniki, ciesząc się wspaniałą, letnią pogodą. A co z sytuacją, gdyby ta trawa służyła nam do wyścielenia obszaru na tarasie. W takim wypadku moglibyśmy cieszyć się nią cały rok, pytanie tylko, czy to na pewno możliwe?

Sztuczna trawa jako rozwiązanie idealne

Sztuczna trawa na taras to rozwiązanie idealne dla miłośników natury. Wiele takich przestrzeni zbudowanych jest z kostki lub innych materiałów, po których nie za bardzo da się chodzić boso. Z pomocą przychodzi nam rozwój techniki i sztuczna trawa, która idealnie poradzi sobie z naszym tarasem. Jest to nie tylko niesamowicie estetyczne rozwiązanie, ale także praktyczne i wygodne. Na naturalnej trawie musielibyśmy i tak chodzić w butach, ze względu na ziemię, która niosłaby się wraz z naszymi stopami do pomieszczeń w domu. To byłaby bardzo uciążliwa robota, zwłaszcza w momencie, w którym do naszego domu zawitaliby goście. Kilka, kilkanaście par bosych stóp w kilkadziesiąt minut naniosłoby do domu ogromną ilość trawy, a sama zieleń nie wyglądałaby tak zachęcająco, mocno wydeptana. Sztuczna trawa na taras jest więc pomysłowym rozwiązaniem dla miłośników spotkań ze znajomymi w miejscach wizualnie powiązanych z przyrodą.

Pielęgnacja sztucznej trawy na tarasie

Jeszcze przed zakupem sztucznej trawy należy zapoznać się z wieloma dostępnymi na rynku modelami. Każdy z nich bowiem jest inny, zarówno pod względem faktury, jak i wysokości sztucznych włókien, które imitują różne rodzaje trawy naturalnej. Jeżeli kupujemy sztuczną trawę na taras, to warto zwrócić uwagę na to, czy wytrzyma ona długotrwałe działanie promieni UV, czy czasem za szybko nie straci bezpowrotnie swojego koloru. Pielęgnacja takiego materiału wiąże się z kilkoma czynnościami co jakiś czas. Przede wszystkim należy ją odkurzyć, ponieważ osiada na niej wszędobylski kurz, a następnie przepłukać wodą i dać jej wyschnąć. Tak pielęgnowana sztuczna trawa na tarasie będzie przez długie lata cieszyć nasze oczy.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments