środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPomieszczeniaBiałe meble do salonu - inspiracje

Białe meble do salonu – inspiracje

Jak wyobrażamy sobie salon? Czym dla nas jest pokój dzienny i dlaczego warto zaaranżować tę przestrzeń, używając białych mebli? Na te kilka pytań warto sobie odpowiedzieć i skupić się na tym ostatnim członie drugiego. Co sprawiają białe meble, że warto decydować się właśnie na nie?

Biel w salonie – meble

Meble utrzymane w tonacji bieli są zdecydowanie popularne, zaraz koło kilku również popularnych rodzajów ozdabiania mebli. Biel wybieramy do kuchni i do łazienki, ale czy w salonie, w miejscu, do którego zapraszamy najczęściej gości, może być biały? Biel sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardzo czyste i przestrzenne, ale monotonne. Wybierając białą podłogę, na przykład bardzo jasne panele, do tego dokładając białe meble i tylko jasny kolor na ścianie pobudza pomieszczenie, ale nie robi tego dobrze, wręcz przeciwnie. Człowiek jest znudzony tym kolorem, czuje się paradoksalnie przytłoczony. Dlatego mówimy białym meblom do salonu tak, ale tylko wtedy, kiedy mamy na nie dostatecznie dobry pomysł.

Jakie meble do salonu?

Białe meble to przede wszystkim delikatne meble, pasujące jednocześnie do pastelowego wystroju, jak i mocniejszego. Mosiężne, duże komody pasują nawet do cegły czy czerwonego koloru. Biały kolor możemy pomieszać z czernią i brązami w różnych odcieniach. Warto zobaczyć i ocenić, jaki styl nam najbardziej pasuje – to nam pomoże w doborze modeli mebli, zarówno szafek i stolików, jak i samych puf, foteli i kanap.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments