Świetliki dachowe są doskonałym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń, w których nie ma możliwości zamontowania okna. Takie konstrukcje bardzo dobrze doświetlają pomieszczenia i wprowadzają do niego wyjątkowy design. Co jeszcze warto wiedzieć na temat świetlików? Zachęcamy do lektury!

Świetliki dachowe – co warto wiedzieć?

Świetliki dachowe są doskonałym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń, w których nie ma możliwości zamontowania okna. Takie konstrukcje bardzo dobrze doświetlają pomieszczenia i wprowadzają do niego wyjątkowy design. Co jeszcze warto wiedzieć na temat świetlików? Zachęcamy do lektury!

Czym jest świetlik dachowy?

Świetliki dachowe to specjalne konstrukcje, w których możemy wyróżnić trzy części, są to:

  • cześć zewnętrzna, która przypomina okno
  • część środkowa ‒ jest to rura z materiału, który odbija światło
  • część wewnętrzna ‒ czyli część, która widzimy w pomieszczeniu, przypomina ona plafon.

Świetliki wyglądają bardzo estetycznie i wprowadzają do pomieszczenia wyjątkowy design. To właśnie dzięki świetlikom można rozwiązać problem brakujących w pomieszczeniu okien, cieszyć się naturalnym światłem i zminimalizować rachunki za energię. Co więcej, świetliki są bezproblemowe w montażu, sprawdzają się w przypadku skośnych i płaskich dachów pokrytych różnego rodzaju materiałami.

Rodzaje świetlików dachowych

Świetliki dachowe dostępne są w wielu kształtach i wielkościach, wyróżniamy między innymi:

  • świetliki tunelowe ‒ okrągłe świetliki, które bardzo często montowane są na dachach domów prywatnych
  • świetliki poliwęglanowe ‒ mają bardzo dobrą udarność, są wytrzymałe, sprawdzają się w temperaturach  od -40° do 120°C
  • świetliki trapezowe ‒ najczęściej mają kwadratową podstawę, mogą mieć dowolną wysokość
  • świetliki aluminiowe – są to świetliki, których konstrukcja została wykonana z aluminium, wyglądają  estetycznie i są trwałe
  • i wiele innych.

Świetliki doskonale sprawdzają się zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak również w zakładach przemysłowych, biurach, firmach, budynkach użyteczności publicznej i w wielu innych obiektach.

Oferta DOM-GAZ

Na rynku wiele firm zajmuje się realizacją świetlików dachowych. Warto jednak takie zadanie powierzyć prawdziwym fachowcom, my polecamy firmę DOM GAZ z Krakowa. W zakresie usług firmy mieści się kompleksowa realizacja wszelkiego typu świetlików, między innymi świetlików poliwęglanowych, rurowych, tunelowych, łukowych, kopułkowych i piramidowych. Świetliki wykonane są z największą precyzją i spełniają normy PN-EN 1873:2001 i PN-EN 12207:2001.

Świetliki to tylko część usług, firma zajmuje się również:

Fachowcy doskonale i sprawnie poradzą sobie z każdym zadaniem.

Podsumowanie

Szukając sposobu na doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem, dobrze jest rozważyć zakup świetlika dachowego. Świetlik nie tylko dostarcza optymalną ilość światła do pomieszczenia, ale też będzie doskonale wyglądał.