W dobie powtarzalności i powszechnego zaniku oryginalnego podejścia do tworzenia użytkowych projektów biuro projektowe Bielsko-Biała Genius Loci, wyróżnia się wyobraźnią, kunsztem oraz nietypowym podejściem. Co jest tak wyjątkowego w ich interdyscyplinarnej działalności?

Przez lata, małżeństwo polskich architektów zbudowało renomę marki, stawiając na oryginalne projekty, które mocno czerpią z inspiracji naturą, organiczną formą oraz minimalistyczną stylistyką. Maria i Jacek Rypuła to dwa kreatywne umysły odpowiedzialne za istotę Genius Loci – ducha, który wyznacza kierunek dla działalności ich biura projektowego. Jak uważają sami architekci Bielsko-Biała również okazuje się znakomitą lokacją na mapie Polski, gdzie deweloperzy oraz prywatni klienci wykazują się chęcią rozwoju w oparciu o świeże i nowoczesne pomysły projektantów. Gotowe realizacje można podziwiać już w Bielsku-Białej, ale zainteresowanie działalnością marki zapowiada, że w przyszłości może pojawić się ich znacznie więcej.

Architekci Bielsko-Biała – koniec z rutyną i powtarzalnością! Czas na Genius Loci

Genius Loci, czyli opiekuńczy duch danego miejsca, to z jednej strony znakomita inspiracja dla pary architektów, a z drugiej także swoisty cel, jaki przyświeca im przy tworzeniu kolejnych realizacji. Co wynika z działalności, jaką prowadzą architekci Bielsko-Biała okazuje się miejscem, w którym nowoczesne zabudowania wpisujące się w stylistykę Gl mają nie tylko sens, ale także i spore powodzenie. Dlaczego?

Mogłoby się wydawać, że awangardowa i minimalistyczna architektura sprawdza się jedynie w wielkich miastach, w przypadku biurowców oraz nowoczesnych przestrzeni wystawowych. Biorąc jednak pod uwagę kierunek obrany przez biuro, nie można zaprzeczyć, że dla najpełniejszego wydźwięku, projekty wymagają bliskości natury. Jest to bowiem bardzo istotny element w przypadku prac firmowanych nazwą Gl Architekci Bielsko-Biała. Inspirację stanowią formy, jakie tworzy natura, a także chęć tworzenia obiektów ponadczasowych i niepowtarzalnych w swoim stylu. Domy jednorodzinne mogą prezentować się interesująco, a przy tym wpisywać się w otaczający je krajobraz, zieleń oraz ukształtowanie terenu.

Nowatorskie biuro projektowe Bielsko-Biała: w poszukiwaniu organicznych i nietypowych form

Nie da się ukryć, że biuro projektowe Bielsko-Biała wyróżnia się nietypowym podejściem, które jest zakorzenione w szerzej zakrojonej filozofii, odnoszącej się do poszanowania środowiska oraz zapewnienia człowiekowi komfortu psychicznego poprzez odpowiednią organizację i aranżację przestrzeni. Dlatego też działalność biura rozciąga się poza przygotowywanie projektu samego budynku, a obejmuje również planowanie jego wnętrza. Od układu pomieszczeń, okien oraz samego domu, po dobór zaprojektowanych w podobnym duchu mebli i akcesoriów – wszystko to składa się na prawdziwie organiczny i minimalistyczny styl, właściwy osobom poszukującym wysokiej jakości, piękna oraz harmonii w codziennym życiu. Jak potwierdzić może każdy zaangażowany w tego typu projekt architekt Bielsko-Biała może rozwijać się w oparciu o podobne koncepcje.

Naturalna forma oraz nowoczesne wykonanie

Bardzo interesującym projektem realizowanym na terenie Bielska-Białej jest dom ulokowany na wzgórzu z widokiem na miasto. Budynek usytuowany został na zboczu wzgórza, dzięki czemu znakomicie wpisuje się w kontekst otaczającej go przyrody. Architekci postawili na jak najlepsze wykorzystanie atutów krajobrazu oraz lokalizacji samej działki – dom został skierowany główną osią widokową w kierunku panoramy miasta, dzięki czemu można każdego wieczoru podziwiać oświetlone budynki i ulice. Cechą wyróżniającą budynek jest nie tylko sama jego konstrukcja, ale także sam widok, towarzyszący mieszkańcom. Jest to element, który ustanawia charakter tego miejsca. Takie rozwiązania wywodzą się z określonego sposobu myślenia i postrzegania nowoczesnej architektury. Znajdując się w budynku jest się jednocześnie otwartym na to, co go otacza, dzięki czemu mieszkańcy mogą cieszyć się wiecznie zmieniającym się widokiem, który ubogaca samo wnętrze.

Minimalizm jest tym, co w ostatnich latach króluje jako główny trend w architekturze budynków oraz wnętrz. Mniej, znaczy więcej, zwłaszcza w odniesieniu do pięknie wykończonych mebli oraz dodatków. Jeśli tworzona przestrzeń ma stanowić miejsce dla relaksu, musi być harmonijnie zakomponowana. Jest to powód, dla którego biuro projektowe Bielsko-Biała prowadzi tak wszechstronną działalność, na wielu polach.