niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoradyStylowe obrazy na ścianie - aranżacja wnętrza w salonie

Stylowe obrazy na ścianie – aranżacja wnętrza w salonie

Dobrze dopasowany do wystroju wnętrza obraz może je znacząco odmienić lub stać się eleganckim dodatkiem. Dekoracja na ścianie w postaci obrazu czy plakatu nie kosztuje dużo, a skutecznie odświeża wnętrze i dodaje mu kolorytu. Wśród mnóstwa motywów i atrakcyjnych kolorów można znaleźć te, które będą idealnie komponowały się z wystrojem salonu. Sprawdź aktualne trendy w dekorowaniu wnętrz, przemyśl kwestię wyboru obrazu i podaruj sobie miłą niespodziankę.

 Obrazy – coś więcej, niż tylko dekoracja – Jak wpływają na atmosferę w pomieszczeniu

Nawet najlepsze i najdroższe meble nie stworzą atmosfery takiej, jaka powstaje dzięki dekoracjom. Ozdoby na ścianie, na półkach i w strefie okiennej dodają wnętrzu atrakcyjnosci i elegancji. Dopełniają wystrój salonu, ocieplają go lub tonują, zależnie od stylu i koloru, które wiodą w aranżacji prym. Obrazy mogą odwracać uwagę od mankamentów pomieszczenia i wprowadzać wyjątkowy klimat. W salonie dobrze jest zawiesić obrazy, które są żywe, dynamiczne i mają głębokie kolory (jeśli styl wnętrza na to pozwoli). Wystarczy duży motyw botaniczny w salonie o większej kubaturze, aby zrobiło się wizualnie cieplej. Natomiast zainstalowanie obrazu w wersji 3D sprawia, że zyskuje się efekt głębi i poszerzonej przestrzeni.

Popularne motywy – co warto wybrać?

Ostatnio bardzo modne stały się motywy botaniczne i geometryczne. Popularne są również barwne pastelowe plamy oraz fantazyjne figury, które trudno przypisać do jakiejś konkretnej formy. Niezwykle ciekawie prezentuje się motyw kobiety na płótnie lub pejzaże górskie czy nadmorskie. Sporo osób wybiera na ozdobę ścian nowoczesne obrazy do salonu z motywem traw, piórek czy dmuchawców. Delikatne scenki utrzymane w jasnych barwach odświeżają wnętrze i wprowadzają pozytywny nastrój. Natomiast te w ciemniejszych kolorach warto zakładać tam, gdzie jest więcej koloru i przepychu.

Topowe dekoracje – Trendy w sztuce użytkowej

Jeśli nie wiesz, jaki obraz zawiesić w swoim salonie, prześledź najnowsze trendy w dekorowaniu wnętrz. Po wyborze sklepu sprawdź, które motywy są Ci najbliższe i pasują do Twojego salonu. Niezwykle atrakcyjnie wyglądają obrazy na szkle, które mają żywe, głębokie kolory. Równie elegancko prezentują się obrazy na płótnie. Wnoszą do wnętrza sporo ciepła, elegancji i akcent klasyki. Jeśli jednak wolisz coś lżejszego, co częściej można wymienić na nowe, to wybierz plakaty, które są dostępne w przeróżnych wzorach i kolorach. Z ramką lub bez, za szkłem czy pleksi, w każdej formie wyglądają bardzo estetycznie i zjawiskowo. A może wybrać atrakcyjne i designerskie naklejki na ścianę, które ubarwią bawet najmniejsze wnętrze?

Sprawdź cenne poszczególnych produktów, ale kieruj się także wrażliwością artystyczną, która najlepiej podpowie w kwestii wyboru. Elegancki obraz do salonu nie musi kosztować wiele i może mieć nieduży.  Czasami warto odświeżyć dekor i dodać nowe akcenty. Może zmień rozmiar obrazu lub materiał, z którego jest wykonany. Każde rozwiązanie jest dobre, jeśli pomaga wnieść do wnętrza nową, atrakcyjną jakość.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments