niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoradyDo jakich okien pasują żaluzje bambusowe 50 mm? Sprawdzamy!

Do jakich okien pasują żaluzje bambusowe 50 mm? Sprawdzamy!

Podczas wyboru żaluzji zwracamy uwagę nie tylko na materiał i kolor, ale również szerokość lameli. Ten pozorny szczegół może zupełnie odmienić oblicze wnętrza! W tym artykule podpowiemy, do jakich okien będą pasować żaluzje bambusowe 50 mm i w jaki sposób najlepiej je montować.

Żaluzje bambusowe do okien co je wyróżnia?

 

Żaluzje bambusowe cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Spośród innych modeli wyróżnia je przede wszystkim praktyczność. Takie żaluzje są trwałe, odporne na wilgoć i temperaturę, ekologiczne w produkcji, a przy tym znacznie lżejsze od drewnianych odpowiedników. Pasują do różnych aranżacji – skandynawskich, boho, minimalistycznych, a ich egzotyczny wygląd nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. 

Na rynku bambusowe żaluzje są dostępne w wielu kolorach, m.in. białym, szarym i czarnym. Podczas wyboru żaluzji bambusowych warto się kierować nie tylko designem, ale też wymiarami i szerokością lameli.

Żaluzje bambusowe – od czego zależy, jaką szerokość lameli wybrać?

 

Żaluzje bambusowe występują zazwyczaj w dwóch rozmiarach – 25 mm i 50 mm, a wartość ta oznacza szerokość lameli. To, który z rozmiarów najlepiej wybrać do danego wnętrza, powinno zależeć nie tylko od indywidualnych preferencji, ale też kilku praktycznych czynników takich jak:

  • miejsce montażu,
  • wielkość okna,
  • rodzaj pomieszczenia.

 

Żaluzje bambusowe 50 mm są masywniejsze, przez co będą stanowić bardziej wyrazisty akcent w wystroju wnętrza niż żaluzje 25 mm. Poza tym przed zakupem trzeba też przemyśleć sposób montażu.

Żaluzje bambusowe 50 mm – w przestronnych pomieszczeniach i dużych oknach

 

Żaluzje bambusowe 50 mm będą się wspaniale prezentować na tle dużych okien. Ważne jest, w jakim pomieszczeniu znajduje się okno i jaki efekt wizualny chcemy uzyskać. Szerokie lamele doskonale wyglądają w dużych i przestronnych miejscach, dlatego często widujemy je w loftowych wnętrzach. Nie przytłaczają ich, za to prezentują się elegancko, wręcz spektakularnie.

Żaluzje z szerszymi lamelami pasują wszędzie tam, gdzie żaluzje bambusowe 25 mm wydają się zbyt drobne. Sprawdzą się również w salonie i przestronnej kuchni – wyraziste żaluzje sprawią, że pomieszczenia staną się bardziej przytulne. Jeśli chcemy nadać wnętrzu konkretny charakter, warto wybrać odpowiedni kolor – ciepły brąz będzie idealny. Żaluzje bambusowe 50 mm, które będą pasowały do okna w salonie lub kuchni znajdziesz np. na stronie Clicky.pl.

Montaż żaluzji bambusowych 50 mm – na to trzeba zwrócić uwagę?

 

Montaż żaluzji bambusowych z szerokimi lamelami nie może być przypadkowy. Ze względu na ich budowę najlepiej montować je we wnęce okiennej i pod sufitem. Będą wyglądać bardzo dobrze także na oknach balkonowych i tarasowych, jednak tutaj trzeba być ostrożnym – powinny być przymocowane na odpowiedniej wysokości. Żaluzje bambusowe 50 mm w niektórych miejscach będą wyglądać naprawdę ciekawie, dlatego warto przemyśleć ich montaż szczególnie w przestronnych pomieszczeniach np. w salonie lub kuchni z jadalnią.

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments