środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPoradnikiRegulatory temperatury do grzejników – jak to działa?

Regulatory temperatury do grzejników – jak to działa?

Głowice termostatyczne są montowane przy grzejnikach. Za ich pomocą można utrzymywać odpowiednią temperaturę we wnętrzach. Jak działają takie urządzenia?

Dzisiaj coraz częściej powiązuje się pracę głowic termostatycznych z pokojowymi regulatorami temperatury. Urządzenia te są dobrym wyborem do domów oraz mieszkań. Za ich pomocą można automatycznie sterować poziomem temperatury. Nie trzeba samodzielnie zamykać lub otwierać zaworu – wszystko odbywa się samoczynnie. To wygodne, a także oszczędne rozwiązanie!

Głowica termostatyczna

W głowicy termostatycznej znajdują się specjalne komponenty, które reagują na zmianę temperatury otoczenia. Gdy dochodzi do zwiększenia temperatury, wówczas urządzenie pozwala na zamknięcie zaworu. Gdy z kolei w pomieszczeniu jest za zimno, wtedy głowica termostatyczna jest w stanie podwyższyć poziom temperatury.

Regulator temperatury

Najprostsze regulatory temperatury wyposażone są w pokrętła, na których można ustalić odpowiedni zakres temperatury. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w ekrany, które pozwalają na łatwy wybór odpowiednich trybów pracy, a nawet na samodzielne ich programowanie. Co więcej, w sprzedaży znajdują się także regulatory temperatury – salus-controls.pl/produkty/sterowanie-kotlem/regulatory-bezprzewodowe umożliwiające pracę bezprzewodową oraz sterowanie online.

Różne tryby pracy regulatorów temperatury

Regulatory pokojowe pozwalają na ustalenie odpowiedniej temperatury, która ma panować we wnętrzu. Za ich pomocą można także uzyskać dostęp do wielu trybów pracy. Przykłady:

    • dzień – 21 stopni Celsjusza
    • noc – 19 stopni Celsjusza
    • w łazience – temperatura 24 stopni Celsjusza podczas kąpieli
    • tryb wakacyjny i PARTY (regulatory SALUS Controls)
    • tryb zapobiegający przemarzaniu – 6 stopni Celsjusza

Wobec tego użytkownik może wybrać dany tryb, a także samodzielnie wskazać konkretną temperaturę. 

Ile kosztują regulatory temperatury?

W sprzedaży można znaleźć różne głowice termostatyczne oraz regulatory temperatury. Ich ceny są zróżnicowane – nie zawsze bardzo wysokie. Ceny rozpoczynają się od około 30-40 złotych za podstawowy sprzęt. Bardziej zaawansowane regulatory temperatury to wyższy koszt, ale mogą one zaoferować więcej funkcji. To już wydatek około kilkuset złotych.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments