sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiBiokominki – Twoje marzenie o domowym kominku

Biokominki – Twoje marzenie o domowym kominku

Marzysz o kominku, ale myślisz, że nie masz takiej możliwości? Otóż nie, w tym artykule pokażemy Ci, jak spełnić swoje marzenie, mając do dyspozycji niewielki metraż czy pomieszczenie. Zaprezentujemy produkt, który idealnie wpisze się w Twoje wnętrze i uraczy prawdziwym, żywym ogniem.

Biokominki to idealna alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcieliby posiadać prawdziwy kominek, ale warunki mieszkalne im na to nie pozwalają. Zastanawiamy się jak to możliwe, co z opałem i czy jest to w ogóle bezpieczne?

Przyjrzyjmy się zatem bliżej biokominkom i przedstawmy mechanizm ich funkcjonowania

Cechy charakterystyczne dla biokominków to:

– Łatwość w montażu

Biokominki są tak zaprojektowane, aby można je było zamontować w prosty sposób w danym miejscu.

Możliwe jest to dzięki ich niewielkiej wadze i systemowi swobodnego przepływu powietrza pomiędzy nim, a powierzchnią, na której zawisną. Istnieją modele, które można zabudować bądź powiesić swobodnie na ścianie, a także wolnostojące.

–  Niewielkie i funkcjonalne

Biokominki są dostępne w różnych rozmiarach, aby móc je dopasować do swojego pomieszczenia. Występują także w różnej kolorystyce, dzięki czemu mogą wpasować się idealnie w aranżację danego miejsca, a nawet być jej niebywałą dekoracją.

–  Bezpieczne i wygodne w użytkowaniu

Bezpieczeństwo biokominkom zapewniają dwie wkładki, które stanowią ich wyposażenie. Pierwsza z nich, podwójna, jest nośnikiem biopaliwa, druga zaś, wykonana z chłonnego materiału, chroni przed rozlaniem i zapaleniem nadmiaru paliwa.

–  Nie trzeba ich instalować, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych kominków

Zaletą i atutem biokominków jest fakt, że nie wymagają one podłączenia do instalacji kominowej. Mogą być zatem usytuowane w mieszkaniach czy małych pomieszczeniach bądź w dowolnym innym miejscu. Związane jest to także z tym, że opalane są ekologicznym i bezzapachowym paliwem.

Tak jak widzimy, biokominki mogą urzeczywistnić nasze marzenie o domowym kominku. Są proste w montażu, spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i nie wymagają skomplikowanego podłączenia.

Możemy je umieścić w dowolnym miejscu i nie ograniczą nam przy tym domowej przestrzeni. Warto też zwrócić uwagę na to, że wyróżniamy biokominki wolnostojące i takie, które wieszamy na ścianie. Są one także przyjazne środowisku. Dlatego, jeżeli marzy nam się kominek, w którym zapłonie ogień, wybierzmy takie właśnie wygodne rozwiązanie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments