Wygodna kanapa w salonie stanowi inwestycję na wiele lat. Ulubiony mebel całej rodziny nie jest niezniszczalny. Ze względu na szczególnie sentymentalny charakter kanapy, nie jest ona często wymieniana na nową. W przypadku, gdy jej wygląd nie prezentuje się już zbyt dobrze, można zastosować różne triki. Jednym z nich jest narzuta na narożnik.

Kłopotliwa tapicerka

Narożnik to sporej wielkości mebel do siedzenia. Mieści wszystkich członków rodziny, świetnie sprawdza się także wtedy, kiedy pojawiają się goście. Z tego powodu kanapa lub narożnik należą do tej kategorii mebli, które zwykle wybiera się najdłużej. Wysłużony lub mocno wyeksploatowany mebel najczęściej ma ubytki w obrębie tapicerki. Materiałowa lub skórzana może nie wytrzymać dziecięcych zabaw, lub kontaktu z domowymi zwierzakami. Zapobiegliwi, kupując kanapę, inwestują od razu w jej ochronę. Świetnie do tego celu przydaje się narzuta na narożnik. Szybko zakryje ewentualne defekty, przy okazji odmieniając na lepsze wygląd sofy.

Renowacja mebla

Niektórzy domownicy, szczególnie przywiązani do salonowego narożnika, decydują się na wymianę zniszczonej tapicerki. Taki zabieg całkowicie zmienia mebel, stwarzając zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Wymiana obicia wymaga wiele zachodu. Należy wybrać odpowiedni materiał oraz znaleźć fachowca, który podejmie się tego zadania. Tylko nieliczni decydują się na samodzielne działanie. Koszty przedsięwzięcia zwykle sprawiają, że inwestorzy chętniej sięgają po tańsze rozwiązania. Świetnym pomysłem jest narzuta na narożnik jak na przykład Sharp fit. Duża rozciągliwość materiału sprawia, że pokrowiec tego typu przykryje nawet mebel sporych rozmiarów.

Dekoracyjne detale

Narzuta na narożnik to opcja, która całkowicie zakrywa mebel. W przypadku, gdy nie ma konieczności całkowitej metamorfozy, można pokusić się o wykorzystanie niewielkich elementów. Dekoracyjne poduszki to opcja tania i efektowna. Wystarczy kilka identycznych lub utrzymanych w podobnej stylistyce, aby odmienić wygląd ulubionego narożnika. Nowe poduszki lub jedynie wymiana poszewek, dają spektakularny efekt. Podobnie estetycznie prezentuje się kolorowy lub wzorzysty pled czy też koc. Często stosują go rodzice małych dzieci lub posiadacze domowych czworonogów. Nakrycie chroni tapicerkę przed zabrudzeniem, gryzieniem lub też sierścią zwierzęcia.

Sposobów na odmianę wyglądu narożnika jest wiele. Wystarczy je dobrać do swoich upodobań i możliwości finansowych.