poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoradnikiProjekty domów z poddaszem - doskonałe rozwiązanie dla rodziny z dziećmi

Projekty domów z poddaszem – doskonałe rozwiązanie dla rodziny z dziećmi

Domy z poddaszem to doskonała propozycja na rodzin z dwójką lub trójką dzieci. Przestrzeń górna może być wykorzystana na sypialnie, natomiast cały dół może stanowić przestrzenną i funkcjonalną powierzchnię dzienną. Dom parterowy z poddaszem to doskonałe rozwiązanie na niewielkie działki, pozwala również na zaoszczędzenie większej przestrzeni wokół budynku. Dom z poddaszem można również budować etapami, co pozwala na dogodne rozplanowanie kosztów.

Jak urządzić poddasze?

Na poddaszu zazwyczaj znajdują się pokoje tak zwanej strefy nocnej, czyli sypialnie. Wnętrza, dzięki widocznym elementom konstrukcji dachu (najczęściej drewnianej), skosom i słupom, stwarzają wyjątkowy klimat do wieczornego i nocnego wypoczynku. Tego typu wnętrze można też bardzo oryginalnie zaaranżować, aby dodać mu jeszcze więcej uroku i przytulności.

projekty domów z poddaszem

Poddasze może być również dobrym miejscem na gabinet cichej pracy – położenie z dala od części dziennej stwarza idealne warunki do pracy w skupieniu.
Minusem poddasza jest to, że skosy ograniczają możliwości urządzenia łazienki na piętrze. Jednak przestrzenie najtrudniejsze do zagospodarowania przeznaczyć można na garderoby i schowki – w małym domu są to miejsca na wagę złota. Znamy już pobieżnie plusy oraz minusy domów z poddaszem użytkowym, dlatego też poniżej chcielibyśmy zaprezentować kilka projektów, które z różnych względów przykuły naszą uwagę. Pierwszy z nich to…

…projekt domu Mniszków

Nazwa może kojarzyć się z mocno rozpoznawalnym, żółtym wiosennym kwiatem i naszym zdaniem projekt ten emanuje charakterystyczną dla wiosny świeżością,  a połączenie bieli i drewna dodatkowo nadaje temu projektowi elegancji. Jest to propozycja dla osób lub inwestorów posiadających dosyć wąską działkę. Cechą charakterystyczną tego projektu jest wysunięty lekko do przodu garaż, nad którym znajduje się taras. Parter to strefa dzienna połączona z wewnętrznym wejściem do garażu. Dodatkowo od strony ogrodu znajduje się przestronny taras, na którym będzie można odetchnąć po całym dniu. Poddasze to strefa sypialni z dużą łazienką. Dodatkowo w przejściu obok schodów zaprojektowana jest sporych rozmiarów garderoba.

Projekt Milin 2 – klasyka i nowoczesność

To propozycja domu jednorodzinnego dla średniej wielkości rodziny. Charakteryzuje go również lekko wysunięty do przodu garaż jednostanowiskowy, który pokryty jest płaskim dachem.  Ten zabieg dodaje całości projektu cech nowoczesności. Rozbudowane poddasze z aż czterema pokojami stworzy doskonałe warunki mieszkalne dla 4-6 osób. Bryła domu pokryta jest dwuspadowym dachem, a z boku bryły dostawiony jest lekko wysunięty do przodu jednostanowiskowy garaż. Uzupełnieniem tej wysuniętej powierzchni jest średniej wielkości taras.  Do realizacji projektu Milin 2 potrzebna będzie działka o szerokości min. 19,46 m.

Projekt domu Wrzosowo

To doskonała propozycja dla miłośników bardziej klasycznych rozwiązań, a nawet tych osób, które lubią styl dworku. Wprowadzenie klasycznego tympanonu i drewnianych kolumn nadaje temu domowi właśnie lekko dworskiego charakteru, a dodatkowo przytulności i uroku. Również kształt drzwi i okien wpasowuje się w tego typu stylistykę. To projekt dla miłośników tarasów, znajdują się one po dwóch stronach budynku! Dzięki wysunięciu dachu zwiększeniu ulega także powierzchnia użytkowa na poddaszu, więc to dwa plusy w jednym rozwiązaniu.  Projekt Wrzosowo to projekt przeznaczony na niewielką działkę.

Projekt domu Rutwica 2

Rutwica 2 to kolejny projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym z garażem jednostanowiskowy w bryle. Atutem tego projektu jest niewątpliwie  sporych rozmiarów taras, który otula dom z dwóch stron. Projekt oferuje konfigurację dużego widnego salonu w części parterowej (czyli tak zwanej strefie dziennej) z trzema pokojami na poddaszu. Dodatkowo znajduje się tam jadalnia oraz kuchnia, która tworzy otwartą przestrzeń wraz z salonem. Największy z pokoi na poddaszu posiada osobną garderobę, co czyni go idealnym miejscem na sypialnię rodziców. Obok schodów znajduje się druga, wspólna dla wszystkich garderoba. Projekt Rutwica 2 to doskonale rozwiązanie projektowe dla małżeństwa z dziećmi, posiadającego średniej wielkości działkę.

Domy z poddaszem biura KB Projekt

Projekty domów z poddaszem biura KB Projekt to gwarancja ogromnej różnorodności i szerokiego wyboru. Posiadają jedną z największych autorskich ofert w kraju. Na stronie biura architektonicznego znajdziecie zarówno klasyczne rozwiązania jak i nowoczesne propozycje. Znajdą się również projekty dla miłośników dużych przestrzeni jak i małych, przytulnych konstrukcji. Istnieje możliwość wyboru projektu z garażem wbudowanym w bryłę, wysuniętym lub wybór projektu bez garażu, co zwiększa automatycznie przestrzeń użytkową. Więcej informacji i propozycji projektów znajdziecie  — tutaj —

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments