taras z kostki brukowej

Tarasy przy domach to jednej z najbardziej relaksujących miejsc w naszym domu. Wiąże się to z możliwością rozłożenia na nim wygodnego leżaka i zajęcie go na wolne, słoneczne popołudnie. Na tarasie można odpalić rodzinnego grilla, zaprosić znajomych i bawić się na świeżym powietrzu. To bardzo ważne, ponieważ ciągłe przesiadywanie w domu nie służy zdrowiu, a wyjście na zewnątrz jest zawsze dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, kiedy pogoda jest przyjemna.

Idealna przestrzeń w ogrodzie

Taki taras można wykonać na kilka sposób, z użyciem różnych materiałów, jednak taras z kostki brukowej to bardzo dobra i szybka opcja stworzenia wytrzymałego terenu. To rozwiązanie pozwala na wygodną i sprawną wymianę pojedynczych elementów w przypadku uszkodzenia jednego z nich, a fakt, że kostkę brukową należy położyć na miękkim gruncie, sprawia, że pomysł ten staje się marzeniem wielu. Dodatkowo na polskim rynku mamy do dyspozycji wachlarz różnorodnych wzorów surowca, możemy wybierać i przebierać wśród sprzedawców, by dopasować taras do wyglądu ogrodu lub domu. To bardzo ważne, zwłaszcza dla osób ceniących sobie estetykę miejsc, w których przebywają bardzo często.

Przygotowania i metoda kładzenia kostki brukowej

Najważniejsze jest szczegółowe wyplewienie ziemi, na której będą układane kostki. Następnie, po zaznaczeniu wielkości przyszłego tarasu, można przystąpić do dalszych czynności. Do przygotowania terenu nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, takiego jak zagęszczarka – wystarczy, że kilkukrotnie porządnie namoczymy wyznaczony teren, tak, aby ten osiadł. Po wyschnięciu można zacząć działać. Najczęstszą metodą układania kostki brukowej jest przesunięcie w kolejnej linii kostki o połowę, co da nam efekt połowicznej szachownicy. To ciekawy, ale i powszechny pomysł. Dla bardziej zaawansowanych brukarzy wyzwaniem będzie ułożenie kostek brukowych w ciekawe wzory, na przykład kwiaty lub elementy geometryczne, które dodatkowo ubarwią teren zielony i zachęcą do aktywnego spędzania czasu w gronie znajomych. W końcu piękny taras z kostki brukowej musi sprawić nam ogromną radość – taka jest idea tego miejsca.