poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPomieszczeniaDeska kompozytowa - aranżacja tarasu

Deska kompozytowa – aranżacja tarasu

Stawiając dom z pięknym ogrodem, nie możemy zapominać o funkcjonalnym i wygodnym tarasie, który pozwoli nam stworzyć piękne miejsce na spotkania z najbliższymi i przyjaciółmi. Do dyspozycji mamy wiele projektów i materiałów, z których można skorzystać przy wybieraniu odpowiedniej konstrukcji. Należy przy tym pamiętać o harmonii, wygodzie i praktyczności.

Czym jest deska kompozytowa?

To nic innego jak połączenie mączki drzewnej i polichlorku winylu. To ostatnie jest znane bardziej z nazwy PCV. Dokładna proporcja tej mieszanki nie jest znana, zakłada się jednak, że wynosi ona od 30% do 50%. Dzięki temu w domu deska kompozytowa przypomina drewno, jednak dzięki polichlorku winylu jest dodatkowo chroniona. Dzięki ochronie zachowuje swój kolor i wysoką jakość. Taras z deski kompozytowej jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy cenią sobie oficjalny wygląd ogrodu, do którego można zapraszać i partnerów biznesowych, i rodzinę. Taki taras wygląda o wiele bardziej profesjonalnie niż taras zrobiony z kostki. Nowoczesne rozwiązania wielu producentów desek kompozytowych sprzedaje od razu komplet, potrzebny do stworzenia takiego tarasu. W jego skład wchodzi kilkanaście elementów, przede wszystkim są to oczywiście deski, legary, elementy mocujące, a także listwy, konieczne przy prawidłowym układaniu. Dzięki takim inteligentnym rozwiązaniem, taras z deski kompozytowej wygląda idealnie. Nie widać na nim żadnych gwoździ czy innych, niepożądanych elementów.

Plusy tarasu z deski kompozytowej

Przede wszystkim, po postawieniu tarasu, nie trzeba się martwić o impregnowanie i inne pielęgnacyjne czynności. Już podczas produkcji deska jest specjalnie przygotowana, w ten sposób, by była odporna na ścieranie, wilgoć i złe warunki pogodowe. To bardzo ważne, ponieważ dla wielu osób pielęgnacja o elementy mieszczące się na ogrodzie to stara ogromnej ilości czasu i nerwów. Taki taras z deski kompozytowej jest idealnym rozwiązaniem i, co najważniejsze, prezentuje się pięknie przez wiele, wiele lat. A wygodny taras, który zawsze wygląda nienagannie, to miejsce na rodzinny relaks podczas słonecznych, upalnych dni, których absolutnie nie można przesiedzieć w domu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments