Urządzanie własnego mieszkania pełne jest uroków i w pewnym momencie życia marzy o tym każdy. Niestety wybór materiałów do wnętrza własnych czterech kątów ma duże znaczenie. Wnętrze musi być nie tylko ładne, ale również funkcjonalne i trwałe, a zwłaszcza podłoga. Dlaczego warto, by podłoga była drewniana?

Podłoga drewniana: trwała i piękna!

Remont, czy urządzanie mieszkania to dość droga sprawa. Problem w tym, że często szukamy oszczędności nie tam, gdzie należy. Warto pamiętać, że przedmioty dobrej jakości nie psują się i nie pochłaniają zawartości portfela niczym czarna dziura. Podłoga jest częścią domu, która nigdy nie odpoczywa, za to ma bardzo wiele znaczenia dla ostatecznego wyglądu domu. Tanie panele szybko się niszczą i psują nawet najlepszy wystrój. Porównaj klasyczne panele z podłogą z prawdziwego drewna. Zerknij na podłogi w firmie Anusia Łódź. Widać różnicę, prawda? Podłoga drewniana jest nie tylko piękna, ale i trwała. Warto wiedzieć, że takimi szczegółami podnosimy również wartość domu, który potem można drożej sprzedać.

Drewniane deski podłogowe zalety

Drewniane deski podłogowe pokrywające Twoje cztery kąty mają wiele zalet godnych uwagi. Powoli odchodzimy od kultury rzeczy jednorazowych, dlatego drewniana podłoga cieszy się obecnie jeszcze większą popularnością. Poniżej wymieniliśmy ich największe zalety:

  • Drewniana podłoga nigdy nie wyjdzie z mody. Możesz remontować mieszkanie i zmieniać wystrój domu wielokrotnie, a podłoga pozostanie świetna jak na początku.
  • Drewnianą podłogę można poddać renowacji. To dodatkowo tańsze rozwiązanie niż wymiana wysokiej jakości podłoża na tanie panele!
  • Trwałość drewnianej podłogi jest niezastąpiona. Deski z dębu, czy wiśni podołają nawet najczęściej użytkowanym pomieszczeniom.
  • Jeśli nie jesteście fanami sprzątania, drewniana podłoga zaoszczędzi Wam wiele czasu. Łatwa do utrzymania w czystości i polecana zwłaszcza alergikom!
  • Drewniane panele podłogowe to przede wszystkim niesamowity klimat mieszkania i bardzo luksusowy akcent, na który może pozwolić sobie każdy.
  • Trwała, drewniana podłoga to mniejsze generowanie śmieci. Wyrzucane plastikowe panele zaśmiecają środowisko, a coraz więcej mówi się na temat konieczności ograniczenia produkcji odpadów, których nie sposób się pozbyć bez szkody dla Ziemi.

Ciężko znaleźć tyle pozytywnych opinii na temat paneli podłogowych ze sztucznego tworzywa, poza tą, że można otrzymać je naprawdę tanio. Pytanie tylko, czy wymienianie podłogi co 2 lata jest takie kuszące i faktycznie opłacalne?

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę do domu?

Czy wiedzieliście, że deski bambusowe są odporne na wilgoć i można nimi pokryć kuchnię lub łazienkę? Albo, że drewniane podłogi komponują się nawet w bardzo nowoczesnych wnętrzach? Możesz stworzyć w swoim domu wyjątkowy klimat tylko za sprawą podłogi. Drewniane podłoże warto rozważyć też z jednego powodu. Drewno jako naturalny materiał jest ekologiczne i dobre dla naszego zdrowia. Doceni je każdy alergik, właściciel zwierząt domowych oraz wszyscy szczęśliwi rodzice małych dzieci. Jeśli więc stoicie przed koniecznością remontu lub urządzacie swoje pierwsze mieszkanie, zadbajcie, by zrobić to jak najlepiej!