Płyta pleksi - 5 dowodów na to, że sprawdzi się w Twoim wnętrzu!

W nowoczesnych wnętrzach stosuje się niestandardowe rozwiązania oraz materiały, które do tej pory były wykorzystywane głównie w przemyśle. Przykładem może być płyta pleksi, której kreatywne wykorzystanie może stanowić element praktyczny i dekoracyjny w każdym wnętrzu. Ze względu na wiele możliwości jakie stwarza pleksi, z powodzeniem zastępuje tradycyjne elementy wykończenia wnętrz. Oto 5 powodów ,dla których warto wykorzystać w swoim domu płytę plexi.

Pleksi do kuchni

Kuchnia to miejsce, które musi być funkcjonalne, nie tracąc jednocześnie przy tym na efektach wizualnych. Należy również pamiętać, że materiały użyte do wykończenia wnętrza muszą być łatwe w utrzymaniu czystości, aby zapewnić odpowiednie warunki higieniczne do przygotowywania posiłków. Plexi do kuchni stanowi ciekawą alternatywę na tradycyjnych płytek na ścianę. Dodatkowo, dzięki możliwości cięcia pleksi na wymiar, takie płyty sprawdzą się jako element zabezpieczający blat, aby uchronić go przez zarysowaniami podczas przygotowywania żywności.

Pleksi na balkon

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie płyty z tworzywa sztucznego, jest pleksi na balkon lub taras. Może być wykorzystana jako osłona, gdyż wyróżnia się wysoką trwałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Jeżeli chodzi o pleksi, ceny nie są zbyt wygórowane, dlatego można niewielkim kosztem osłonić nawet taras o dużym metrażu. Do wyboru jest plexi biała lub przezroczysta, w zależności od tego, jakiego efektu oczekujemy.

Płyta pleksi do łazienki

Łazienka to pomieszczenie, które wymaga zastosowania dobrze przemyślanych rozwiązań, gdyż wilgotne środowisko może wpływać na jakość użytych materiałów wykończeniowych. Decydując się na pleksi do łazienki, można wykorzystać ją jako osłonę kabiny prysznicowej lub po prostu zastosować pleksi na ścianę, żeby nie narażać jej na niekorzystne działanie pary wodnej i gorących temperatur.

Płyta plexi do salonu

W salonie można zaryzykować z zastosowaniem nowoczesnych elementów dekoracyjnych, które podkreślą indywidualny charakter wnętrza. Plexi przezroczysta może być wykorzystana jako antyrama do obrazu lub designerskiego plakatu. Nie ma problemu z zamówieniem plexi na wymiar, dlatego można dostosować płytę do odpowiedniej wielkości, poddając ją dodatkowej obróbce, co wpłynie na estetykę wykończenia.

Płyta pleksi do sypialni

Sypialnia to miejsce, które powinno być przytulne, intymne i komfortowe. Można w niej zdecydować się na spersonalizowane dodatki, które podkreślą indywidualność wnętrza. Jako element praktyczny i dekoracyjny, płyta plexi przezroczysta może być wykorzystana jako obicie drzwi szafy ozdobionej grafiką. Fronty mebli wykonane z pleksi również są dobrym rozwiązaniem, gdyż ułatwiają utrzymanie ich w czystości i zapewniają dodatkowy połysk.

Płyta pleksi – cena

Pleksi to tworzywo sztuczne, które zyskuje na popularności ze względu na uniwersalność wykorzystania oraz możliwość dostosowania wymiaru i kształtu płyty. Cena pleksi uzależniona jest od jej grubości, wielkości oraz zastosowania dodatkowej obróbki. Jednak materiał ten jest wciąż dużo tańszą alternatywą dla tradycyjnego szkła, a charakteryzuje się równie wysokimi walorami estetycznymi i praktycznymi.