Płotki ogrodowe – ochrona i ozdoba roślin ogrodowych w jednym

Drewniane płotki ogrodowe to rewelacyjne rozwiązanie w każdym ogrodzie. Dlaczego? Bo z jednej strony jest to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, z drugiej zaś płot drewniany stanowi piękną i bardzo oryginalną ozdobę w każdym ogrodzie.

Dlaczego płotki ogrodowe tak świetnie sprawdzają się w ogrodzie? Ponieważ z jednej strony wydzielają wyznaczone w ogrodzie przestrzenie, takie jak kwietniki, oczka wodne, stawy czy drzewka. Tego typu drewniane ogrodzenie nadaje im ostatecznego charakteru i podkreślają ich piękno. Z drugiej zaś stanowi dla nich zabezpieczenie i tym samym chroni przed możliwymi uszkodzeniami. Tym samym płot drewniany – zarówno mały jak i duży to idealne połączenie funkcjonalności i dekoracyjności.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że naturalny materiał tworzący płotek, jakim jest drewno czy wiklina w sposób oczywisty i niewymuszony łączy się z każdą zaplanowaną w ogrodzie przestrzenią zieloną, splata z nią tworząc spójną i wyjątkowo efektowną całość.

Warto tu też zaznaczyć, że płotki często można też formować dostosowując ich kształt do wybranej przestrzeni. Niższe ogrodzenie wiklinowe, takie jak pergola wiklinowa skonstruowana ze swobodnie łączonych, sztywnych paneli wbijanych w ziemie czy niewysoki płot z sosnowych sztachetek w rolce z łątwością dopasowują się do wybranego kształtu rabaty. Na podobnej zasadzie działa wyższy płot z palików leszczynowych, który idealnie nadaje się do tworzenia większych ogrodzeń i pomimo odmiennej konstrukcji oraz przeznaczenia również łatwo dopasowuje się do wybranego kształtu. Warto tu zaznaczyć, że do tego typu płotów zawsze można zakupić furtkę w zestawie i spełnić wymogi każdego projektu oraz sprostać oczekiwaniom klienta.

Niezależnie od tego, czy potrzebne nam niskie obrzeże ogrodowe, czy też wyższe ogrodzenie to płotek wiklinowy, z drewnianych sztachetek lub palików na pewno okaże się świetnym rozwiązaniem dla każdego ogrodu. To bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie w połączeniu z solidną impregnacją tworzących je materiałów nie tylko udekoruje i zabezpieczy każdy kwietnik, ale też posłuży przez wiele sezonów.