Budowa hali stalowej - o czym należy wiedzieć.

Rozwój firmy wymaga również pozyskania większej przestrzeni do magazynowania towarów, aby zapewnić klientom regularne dostawy oraz świadczenie usług na najwyższym poziomie. Bez względu na profil działalności z hal magazynowych korzystają firmy produkcyjne, spedycyjne, przemysłowe oraz inne, których branża wymaga odpowiedniego miejsca do składowania towarów. Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne hale stalowe, ze względu na przewagę zalet względem murowanych magazynów. Co należy wiedzieć na temat hal stalowych i na co się przygotować podejmując decyzję o jej budowie?

Jaka hala, stalowa czy murowana?

Decydując się o doposażenie firmy o większą przestrzeń magazynową, do wyboru mamy hale stalowe lub murowane. Obiekt murowany wymaga większych nakładów pracy związanych nie tylko z budową, ale również uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i opracowania szczegółowego projektu. Jest to długofalowa inwestycja składająca się z kilku etapów dlatego, jeżeli zależy nam na czasie, warto wziąć pod uwagę możliwości, jakie stwarza hala stalowa. Aby ją wykonać nie są potrzebne czasochłonne procedury formalne związane z uzyskaniem pozwoleń i decyzji administracyjnych, dlatego mała hala stalowa może zostać wybudowana nawet w kilka tygodni. W projekt i wykonanie warto zaangażować doświadczoną firmę, której specjalnością są konstrukcje stalowe, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana z uwzględnieniem konkretnych potrzeb. Ciekawą ofertę można znaleźć na stronie http://www.frisomat.pl, gdzie swoje usługi proponują prawdziwi specjaliści.

Kolejną zaletą, która wyróżnia hale magazynowe ze stali od tych murowanych, jest z pewnością możliwość dowolnej rozbudowy. Wraz z rozwojem firmy będziemy potrzebować większej powierzchni do składowania towarów, dlatego hale magazynowe i rolnicze będą musiały zostać poszerzone o kolejną przestrzeń. W przypadku konstrukcji stalowych z łatwością można je rozbudować, dostosowując pomieszczenie do potrzeb konkretnej branży. Budowa hal stalowych oparta jest o modułowy system, dlatego przestrzeń można dowolnie zaaranżować dostawiając ściany działowe czy powiększając powierzchnię, aby hala produkcyjna była gotowa na przyjęcie dodatkowego wyposażenia.

Co tańsze, hala stalowa czy murowana

Jeżeli głównym kryterium wyboru podczas podejmowania decyzji o budowie mają być jej koszty, to w tym zestawieniu również wygrywa hala stalowa. Decydując się na budynek murowany, musimy brać pod uwagę wysokie koszty materiałów oraz późniejsze wykończenie pomieszczenia. Najlepszym więc wyborem jest hala stalowa, cena której jest dużo korzystniejsza i elastycznie dopasowana do metrażu i zastosowania dodatkowych modułów wewnątrz. Hala stalowa przemysłowa nie jest sztywno ograniczona projektem, a na jej wygląd końcowy bezpośredni wpływ ma inwestor. Może on wybierać liczbę okien i drzwi, ich rozmieszczenie, rodzaj dachu, grubość izolacji i innych parametrów, które mają wpływ na końcową cenę. Dzięki takie elastyczności i możliwościom adaptacyjnym, jeżeli chodzi o konstrukcje stalowe, hale są idealnym rozwiązaniem dla osób stawiających na funkcjonalność, niską cenę, krótki czas budowy oraz dopasowanie projektu do indywidualnych potrzeb prowadzonej działalności.