Obrzeża trawnikowe - doskonały pomysł do każdego ogrodu

Ogród to miejsce zróżnicowane pod kątem występującej roślinności, nawierzchni czy innych elementów zagospodarowania przestrzeni. Odpowiednio zaprojektowana architektura pozwala stworzyć miejsce, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również doda estetycznego wyglądu posesji, będąc naturalną dekoracją domu. Ogród charakteryzuje się tym, że na jego powierzchni łączy się ze sobą trawnik, chodnik, krzewy czy klomb kwiatów. Aby oddzielić od siebie poszczególne elementy, należy zastosować odpowiednio dobrane obrzeża ogrodowe. Dzięki nim usystematyzujemy wygląd poszczególnych części ogrodu oraz wpłyniemy na estetyczną formę wykończenia architektury i praktyczne oddzielenie od siebie sąsiadujących ze sobą nawierzchni.

Obrzeża trawnikowe – co to takiego?

Jednym z ważniejszych elementów, za pomocą których możemy ukształtować przestrzeń w ogrodzie, są obrzeża trawnikowe. Stosuje się je do wytyczania stref między różnymi nawierzchniami, co ma aspekt praktyczny i estetyczny. Obrzeża ogrodowe to niewielkie elementy, które wykonane są z ekologicznych tworzyw sztucznych. Montuje się je na granicy trawnika i ścieżki, rabaty kwiatowej i trawnika lub w każdej innej konfiguracji, która ma za zadanie wytyczenie stref nawierzchni. Najpopularniejsze są chyba obrzeża trawnikowe plasitkowe, które ze względu na swój uniwersalny kształt i praktyczność, sprawdzą się do oddzielenia połaci zieleni od pozostałych elementów ogrodu.

Wybór metody i dzielenia przestrzeni ogrodowej zależy od pozostałych elementów aranżacji oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Można zdecydować się na obrzeża w formie palisadowej, z betonu czy w formie płotków. Zdecydowanym faworytem, który cieszy się największą popularnością, są jednak obrzeża trawnikowe plastikowe. Szeroki wybór modeli wykonanych z wysokich jakości, ekologicznych tworzyw sztucznych można znaleźć na stronie producenta https://www.geoproduct.pl, który na etapie projektu i produkcji wdraża innowacyjne techniki wpływające na jakość poszczególnych elementów. Jeżeli chodzi o obrzeża trawnikowe, cena jest dużo korzystniejsza w przypadku tych wykonanych z tworzyw sztucznych, a ich montaż dużo prostszy.

Obrzeża ogrodowe –gdzie się przydają?

Decydując się na samodzielną aranżację ogrodu, musimy dokładnie przemyśleć podział poszczególnych elementów nawierzchni. Obrzeża trawnikowe proste sprawdzą się w przypadku, jeżeli chcemy uzyskać dyskretny, ale estetyczny efekt podziału stref roślinności. Posiadają one wiele praktycznych zastosowań, dlatego takie obrzeża trawnikowe przydadzą się do oddzielenia od siebie różnych nawierzchni i nie wpłyną niekorzystnie na wymiar dekoracyjny. Jeżeli chodzi o obrzeża trawnikowe, montaż nie powinien sprawić problemu nawet początkującym, którzy niewiele mieli do czynienia z aranżacją ogrodów. Takie elementy kształtowania nawierzchni nie wymagają tworzenia głębokich wykopów oraz realizacji czasochłonnych prac w ogrodzie. Obrzeża trawnikowe plastikowe są dość elastyczne, dlatego bez problemu nadamy strefom zaokrąglony kształt i ukształtujemy linię chodnika, żwiru, kory, trawy czy rabat według własnej koncepcji.