środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPomieszczeniaOzdoba na okna - nowoczesna firana, panel czy ekrany?

Ozdoba na okna – nowoczesna firana, panel czy ekrany?

Czy wyobrażacie sobie dom bez firan, paneli lub ekranów? Wyobrażacie sobie gołe okna, z których wita się z nami zbyt gorące słońce w upalny dzień lub sąsiad, nieustannie badający naszą prywatność? Ja również nie mogę otrząsnąć się z myśli, że mogłabym mieszkać w mieszkaniu bez jakiegokolwiek materiału przy moim oknie. Dlatego zdecydowałam, że napiszę kilka słów o firanach, a także panelach i ekranach, czyli materiałach, które możecie powiesić w waszych oknach. Mało tego. Prócz samego powieszenia, by spełniały one funkcje ochronną przed słońcem, możemy je dobrać tak, aby podkreślały urok naszej życiowej przestrzeni.

Nowoczesne firany

Nowoczesne firany produkowane są z wielu materiałów. Jest to między innymi niesamowicie odporny i wytrzymały żakard, z którego powstają piękne, funkcjonalne firany. Nowoczesne modele są zazwyczaj ścięte tak, by nie przysłaniały parapetu usianego piękną roślinnością lub ścinane w łuk, by nie były jednostajne. Ozdobione wieloma motywami, głównie florystycznymi, tworzą ciekawą ozdobę w domach miłośników flory, a także, tak naprawdę, nigdy nie wychodzą z mody. Warto zwrócić na nie uwagę, zwłaszcza, że większość z nich bardzo łatwo się pielęgnuje. A dzięki temu pozostają w naszym domu latami, bez dziur, plam oraz brzydkiego zapachu.

Panele i ekrany

Panele i ekrany są dobrą opcją do kuchni oraz dziecięcego salonu czy sypialni. To ozdobne materiały potrafią się dodatkowo składać, na przykład w harmonijkę, umożliwiając nam łatwy dostęp do okna. To ważne, zwłaszcza w kuchennym pomieszczeniu. Odpowiednie wywietrzenie domu i swobodne wykonanie tej prostej czynności, jaką jest uchylenie okna, to podstawa mieszkania, a ekran czy panel nie może nam tego utrudniać. Obydwie propozycje są dostępne w różnorodnych kolorach i fakturach. Mają dużo większą gamę tych kolorów niż nowoczesne, dostępne na naszym rynku firany. Przedstawiają kwiaty, figury geometryczne oraz inne kształty, które ocieplą pomieszczenie i nadadzą mu świeżego, nowoczesnego charakteru.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments