Nie ma nic przyjemniejszego, niż spędzić uroczy wieczór z rodziną i przyjaciółmi na tarasie w pogodny, wiosenny lub letni wieczór. By jednak czas ten był spędzony jak najmilej, warto zadbać o jak najbardziej przyjazną atmosferę naszego tarasu. Odpowiednio przemyślany pomysł na wystrój tej przestrzeni może w szybkim czasie odmienić wygląd naszego tarasu i pozwolić nam cieszyć się bliskością natury. Na co zwrócić szczególną uwagę przy dobieraniu elementów uzupełniających wystrój?

Meble ogrodowe
Jeżeli mamy odpowiednio dużo przestrzeni, możemy pomyśleć o zakupie pięknych mebli ogrodowych, które umilą nam czas spędzony wieczorami w wygodnych fotelach tarasowych lub krzesłach. Obecnie możemy spotkać wiele ciekawych i inspirujących aranżacji tarasu, używając mebli zarówno ratanowych, jak i coraz popularniejszych mebli drewnianych. W momencie wyboru drewnianych mebli pamiętajmy o odpowiedniej impregnacji, dzięki czemu drewno będzie odporne na wszelkie warunki atmosferyczne i pozwoli cieszyć się meblami przez długie lata.

Parasole ogrodowe
Jeżeli nasz taras nie jest chroniony dachem, niezbędny będzie zakup parasola ogrodowego. Stylowe parasole mogą z jednej strony wzbogacić wygląd naszego tarasu a z drugiej strony skutecznie ochronić całe towarzystwo przed promieniami słonecznymi lub przelotnym deszczem. Dobrym pomysłem jest wybrać kolor parasola pasujący do innych dodatków tarasowych jak poduszek czy pokrowców na krzesła i fotele.

Pergola
Pergola będzie doskonałym pomysłem na wzbogacenie aranżacji ogrodu. W bezpośrednim otoczeniu pergoli możemy zasadzić ciekawe rośliny, które w piękny sposób oplotą całą konstrukcję nadając jej oryginalnego wyglądu. W procesie wyboru pergoli możemy postawić na klasyczną drewnianą konstrukcję, bądź bardziej oryginalne a coraz popularniejsze pergole z innych materiałów.

Markizy
Jeżeli chcemy w całkowity sposób ochronić swój taras przed deszczem lub słońcem, wtedy warto zastanowić się nad zakupem markizy. Odpowiednio dobrana markiza świetnie wpasuje się w projekt tarasu, spełniając swoją funkcję chroniącą, a jednocześnie wzbogacając wygląd naszego tarasu. Wybierając markizę, należy jednak zastanowić się, czy lepiej postawić na automatyczne, czy manualne rozwiązanie rozkładania i składania markizy.

Po więcej informacji zapraszamy na modnytaras.pl