poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaNowa łazienka od zaraz! Malowanie płytek

Nowa łazienka od zaraz! Malowanie płytek

Jeśli znudzisz się obecnym wyglądem płytek i chcesz odmienić wygląd swojej łazienki, nie musisz wydawać dużych kwot na nowe kafelki czy usługi glazurników. Płytki możesz pomalować! To niezwykle proste oraz skuteczne rozwiązanie, które na długo gwarantuje znakomite efekty. Podpowiadamy, jakie zalety ma malowanie płytek łazienkowych i jak je przeprowadzić.

Metoda znana od setek lat

Malowanie płytek w świecie, w którym nikt nie ma już czasu na skomplikowane remonty, zdobywa coraz większą popularność, ale samo zjawisko nie jest niczym nowym. Według historyków, płytki wykonane z gliny były ręcznie malowane i szkliwione już w średniowieczu. Najczęściej używano ich w domach bogatych i wpływowych mieszkańców, kościołach oraz budynkach instytucjonalnych. Płytki były drogie, więc wygląd pomieszczenia zmieniano nie poprzez wymianę ich na nowe, a zwykłe malowanie. Dopiero rewolucja przemysłowa zrodziła inne podejście do tego typu materiałów. Ręcznie robione płytki z terakoty zamieniono na masowo produkowane egzemplarze z ceramiki lub porcelany. Tanie materiały fabryczne są teraz dostępne wszędzie, ale malowanie płytek łazienkowych wciąż jest bardzo powszechnym zabiegiem.

Zalety malowania płytek łazienkowych

Ten rodzaj zmiany wyglądu Twojej łazienki ma plusy i minusy. Przede wszystkim jest to rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Malowanie płytek łazienkowych świetnie sprawdza się w przypadku inwestorów w nieruchomości z rynku wtórnego, którzy szybko chcą odmienić oblicze wnętrza kupionego mieszka. Chętnie korzystają z niego także lokatorzy mniejszych czterech kątów, gdzie duży remont łazienki oznacza spore utrudnienia w użytkowaniu pomieszczenia.

Malując płytki, całkowicie dostosowujesz ich wygląd do swoich potrzeb i preferencji. Błyskawicznie sprawiasz, że zniszczone kafelki znów wyglądają jak nowe. To także rozwiązanie zdecydowanie tańsze od ich wymiany. Wystarczy zakup odpowiednich farb, np. zestawu Tikkurila Otex Akva + Tikkurila Optiva Semi Matt 20, by bez problemu poradzić sobie ze zmianą aranżacji. Jedyna, ewentualna niedogodność tego rozwiązania to fakt, że pomiędzy malowaniem a całkowitym wyschnięciem powierzchni płytek może minąć nawet kilka dni. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by już po kilku godzinach od zakończenia prac korzystać z łazienki, należy to robić ostrożnie i nie naruszać utwardzającej się farby. Łącząc wysokiej jakości materiały z podstawowymi umiejętnościami malowania i odrobiną cierpliwości, możesz zupełnie odmienić oblicze swojego mieszkania.

www.tikkurila.pl

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments