Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy dywany do swojego domu?

Wiadomo, że na przestrzeni lat zmieniają się dywany, które kupujemy do domu. Jednak nadal cenimy sobie jakość materiałów, z których są wykonane, ale też muszą one nam się po prostu podobać. Znajdziemy w tej chwili wiele dywanów nowoczesnych w różnych kolorach, ale powinny one jednak pasować do wnętrza pomieszczenia, w którym mają się znajdować. Dywany nowoczesne powinny też nie powodować żadnych reakcji alergicznych u osób uczulonych, na niektóre materiały. 

Na jakie aspekty spojrzeć, gdy wybieramy dywan do swojego domu?

Trzeba pamiętać, że przykrycie podłogi dywanem nie tylko ma nadawać jakiegoś charakteru danemu pomieszczeniu, ale też wycisz je oraz daje domownikom większe poczucie komfortu. Wiadomo, że należy dokładnie przeanalizować jaki rozmiar dywanu nowoczesnego będzie pasował do danego pokoju. Nie chcemy przecież, aby on kończył się gdzieś pod jakimś meblem lub nie mógł swobodnie leżeć na powierzchni. Znów, kiedy będzie on za mały to nie będzie się dobrze prezentował na podłodze. Dlatego przed pójściem do sklepu lepiej dokładnie zmierzyć jakie powinien mieć rozmiary. W salonie na przykład chodnik może sięga nóżek szaf lub jakiś mebli gabarytowych. Powinien on być również miły w dotyku, aby miło się po nim chodziło, a przez to taki pokój, gdy znajduje się tam dywan jest bardziej przytulny.  Tłumią one też bardzo dobrze dźwięki, dzięki czemu w mieszkaniu będzie sporo ciszej niż gdyby ich tam nie było. Wygodne miękkie dywany lepiej się sprawdzą w miejscach, gdzie mniej czasu przebywamy, czyli w sypialni, czy salonie. W kuchni, czy przedpokoju lepiej sprawdzi się chodnik z krótkim włosiem, ponieważ do tych pomieszczeń możemy przynosić więcej zabrudzeń, dlatego lepiej mieć dywan, który można łatwiej prać.

W jaki sposób dobierać kolor dywanu do poszczególnych pomieszczeń w naszym domu?

Dywany nowoczesne należy wybierać patrząc na ich kolor oraz czy dana barwa będzie pasowała do naszego wnętrza.  Można przy doborze odpowiedniej jego kolorystyki stosować zasadę 60:30:10, która podpowiada w jakich proporcjach łączyć dane kolory. W takim przypadku kolor dominujący w pomieszczeniu powinien stanowić 60 procent całej powierzchni pomieszczenia. Kolejne 30 procent jest przeznaczone dla wyposażenia całego mieszkania w tym także dywanów, a pozostałe 10 procent jest zarezerwowane dla drobnych ozdób oraz akcesoriów. W momencie, gdy zdecydujemy się na jasny dywan nowoczesny to możemy optycznie zwiększyć wielkość naszego pokoju. Większość ludzi decyduje się na kupno gładki, minimalistycznych dywanów, które są dość uniwersalne.