Mozaika w kuchni, czyli jak wybrać odpowiednie płytki ścienne

Płytki ścienne oraz podłogowe w kuchni to nie tylko ozdoba, ale też skuteczna ochrona powierzchni przed zabrudzeniami. Prostokątne, kwadratowe, w postaci heksagonów lub fantazyjne, o nieregularnych kształtach – płytki dają Ci możliwość zaprojektowania niebanalnej i unikatowej aranżacji. Jak wykorzystać mozaikę w kuchni i stworzyć niepowtarzalne wnętrze?

Rozmiar i kształt – jak dopasować mozaikę do wielkości kuchni?

Odpowiednio zaprojektowania kuchnia może wydawać się większa i bardziej przestronna, jeżeli zastosujesz w niej kilka prostych rozwiązań. Wielkość, kształt i kolor płytek pozwoli Ci wyeksponować przestrzeń, która jest dla Ciebie najważniejsza. Drobna, mieniąca się barwami mozaika ścienna będzie zdecydowanie przyciągać spojrzenia i sprawi, że pomieszczenie zyska ciekawy motyw dekoracyjny. To idealne tło dla gładkich, jasnych mebli, dobrze współgra z błyszczącym fornirem, sprawdzi się w kuchni w stylu industrialnym.

Duża, geometryczna mozaika doskonale sprawdzi się na podłodze. Baw się kolorami! Zaprojektuj ułożenie poszczególnych elementów tak, aby uzyskać oryginalny kolaż. Układaj równomiernie lub naprzemiennie jednobarwne, nakrapiane i wzorzyste kafelki. Stwórz kompozycję, która stanie się charakterystycznym elementem całej kuchni. Pamiętaj o jednym – białe lub błyszczące płytki wymagają więcej uwagi i częstszego czyszczenia.

Mozaika w kuchni – eksperymentuj!

A gdyby tak mozaikę w kuchni skomponować z różnych rodzajów płytek i cegły? To niezwykle modne rozwiązanie nie tylko w minimalistycznych kuchniach, ale także starych kamienicach i wnętrzach, projektowanych z uwzględnieniem rodzinnych pamiątek, starodawnych, zabytkowych mebli i niosących wspomnienia ukochanych bibelotów.

Jeżeli chcesz wprowadzić do kuchni nieco oryginalności sięgnij po mniej popularne odcienie i wzory mozaik. Kuchnie inspirowane sztuką marokańską, afrykańską lub kulturą indyjską dodadzą całości pikanterii i nadadzą wnętrzu unikatowy charakter. Po więcej inspiracji sięgnij do Raw Decor – zachwyć się ponadczasowymi wzorami i oryginalnymi, odważnymi deseniami, które pokochasz. Mozaika w kuchni to klucz do niepowtarzalnej aranżacji!