montaż bramy przesuwnej

Brama przesuwna to brama, która ułatwi nam wjeżdżanie i wyjeżdżanie z własnej posesji. To dobry sposób na ułatwienie samemu sobie tej żmudnej czynności, zwłaszcza wtedy, gdy wybitnie nam się spieszy do pracy lub szkoły. Brama przesuwna, automatyczna, po prostu umożliwi nam szybsze uporanie się z wszelkimi problemami. Jak się zabrać za jej montaż? Gdzie zakupić bramę i czy warto wołać fachowca?

Brama przesuwna

Decydując się na tego typu urządzenie, należy pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym jej montaż nie będzie aż tak utrudniony. Przede wszystkim sprawdźmy, by mamy konieczne narzędzia, by taką bramę zamontować. W ich skład powinna wchodzić łopata, taczka, miarka i wiertarka, a także niezbędna poziomica. Przede wszystkim zacznijmy od przygotowania gruntu, czyli fundamentów pod bramę docelową. W instrukcji producenta, która musi być dołączona do bramy, znajdziesz konieczne wskazówki, związane z tą częścią pracy. Przestudiuj ją dokładnie – chociaż czytanie instrukcji wyszło z mody, to jednak warto zapoznać się z tekstem pisanym, dołączonym do wszystkiego, co kupujemy. Użyj betonu polecanego przez dobre firmy budowlane, również bardzo prawdopodobne jest to, że taka informacja znajdzie się w instrukcji. Następnie zadbaj o odpowiednie wypoziomowanie fundamentu, tak, by nie było uskoków, które uniemożliwiłyby poruszanie się bramy. Następnie trzeba zamontować słupy, na których oprze się cała konstrukcja.

Montaż bramy

Słupy są bardzo istotne, przy nich również należy zwrócić uwagę na odpowiednie poziomowanie – dlatego tak ważne jest posiadanie profesjonalnej poziomy, która pokaże nam realistyczne pomiary. Dzięki temu żaden z etapów nie wyda nam się bardzo kłopotliwy. Najprostsza przy tym wydaje się instalacja bramy. Wystarczy użyć śrub i odpowiednio zamontowanych słupów, by całość była profesjonalnie założona. Na samym końcu oczywiście należy wypróbować działanie bramy. Jeżeli ta działa bez zarzutu, można cieszyć się ze zwycięstwa.