niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoradnikiModne obrazy na płótnie do salonu

Modne obrazy na płótnie do salonu

Niebanalne i ponadczasowe dekoracje dodadzą uroku każdemu wnętrzu. W salonie projektanci stawiają na kontrastowe kolory, wyraziste poduchy i zasłony, a także plakaty lub obrazy na płótnie, które mają dopełniać charakteru pomieszczenia. Jak wybrać pasujące dodatki?

Plakaty, grafiki czy obrazy?
Moda się zmienia, a wraz z nią pomysł na dekorację ścian. Niegdyś powieszenie reprodukcji dzieł klasyków malarstwa uważano za wyraz dobrego smaku. Obecnie projektanci wnętrz dopuszczają większą swobodę. Najważniejsze, żeby grafika ze ścian komponowała się stylem z całością pokoju i jednocześnie mówiła coś o guście właściciela. Nie ma zatem większego znaczenia czy na ścianie pojawią się wielkoformatowe plakaty, grafiki z motywacyjnymi nadrukami czy własne zdjęcie w formie obrazu na płótnie, o ile dekoracje będą pasować do całości.

Najmodniejsze grafiki
Decydując się na zapełnienie przestrzeni ścian grafikami, warto prześledzić co aktualnie jest modne. Obecne trendy koncentrują się wokół nowoczesności i innowacji. Wszelkie nietypowe formy, zarówno co do kształtu, jak i treści, są cenionym dodatkiem każdego wnętrza. Obrazy na płótnie na ścianę do salonu w niestandardowo dużych rozmiarach bądź dzielone na kilka mniejszych fragmentów z pewnością również budzić będą zachwyt wśród gości.

modneobrazynaplotniedosalonu2

Więcej na www.wydrukinasztuki.pl

Na indywidualne zamówienie
Obecna technika pozwala na wykonywanie przez firmy zleceń specjalnych. W związku z tym nie ma już konieczności wyboru grafiki jedynie z dostępnego katalogu. Na plakacie czy obrazie znaleźć się może dosłownie wszystko – od dziecięcego rysunku poprzez własne zdjęcia aż po grafikę i abstrakcję swojego projektu. Grafiki drukowane są w rozmiarze odpowiadającym potrzebom klienta, a obrazy na płótnie mogą być nawet ręcznie namalowane.

Z ramą czy bez?
Ramy okalające lustra i obrazy stanowiły niegdyś po prostu dopełnienie i określenie granic przedmiotu. Nie wyróżniały się formą ani kolorem. Nieco później projektanci wnętrz zaproponowali rezygnację z ram i w ten sposób w salonach zagościły antyramy. Obecnie moda nie narzuca jedynego rozwiązania tej kwestii. Warto jedynie pamiętać, że w przypadku wyboru obrazu czy lustra w ramie, powinna ona nie tylko ograniczać przedmiot, ale również nadawać mu charakteru. Stąd też bardzo często spotkać można coraz szersze i bardziej dekoracyjne ramy. Niekiedy nawet wieszane są one na ścianach jako samodzielna dekoracja, nieco na przekór stylowi pozbawionemu ram.

Niezależnie od wybranej dekoracji lub decyzji o pozostawieniu pustych ścian, należy pamiętać, że przestrzeń powinna stanowić spójną całość. Dobór odpowiednich dodatków pozwoli zarówno gospodarzowi, jak i gościom czuć się w danej przestrzeni wygodnie i swobodnie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments