Mieszkania o podwyższonym standardzie, czyli jakie

W Polsce z roku na rok rośnie standard mieszkań. Ze względu na dużą konkurencyjność na rynku deweloperskim, właściciele lokali z rynku wtórnego przed sprzedażą przeprowadzają remonty, aby zwiększyć ich wartość. Jest to również spowodowane tym, że kupujący stają się coraz bardziej wybredni. A czego poszukują?

Cechy mieszkań o podwyższonym standardzie

Trzy główne cechy mieszkań o podwyższonym standardzie to atrakcyjna lokalizacja, wysoka jakość wykończenia oraz rozbudowana oferta usług dodatkowych.

Zacznijmy od lokalizacji. Zwykle takie mieszkania budowane są na przedmieściach, w bliskim otoczeniu parków i lasów. Jednocześnie są to miejsca dobrze skomunikowane. Mogą znajdować się także w centrach miasta, obok ich najatrakcyjniejszych obiektach, co jest świetnie przemyślane – inwestorzy indywidualni chętnie je kupują, gdyż są idealne pod wynajem.

A co oznacza wysoka jakość wykończenia? Przede wszystkim do budowy/remontu mieszkania użyte zostają wytrzymałe, trwałe materiały budowlane. Mieszkania są bardziej przestronne, gwarantują więcej intymności, a dobrze zaprojektowane okna i drzwi cechują się lepszą izolacją akustyczną i termiczną.

Ważny jest też sam standard budynku. Powinny znajdować się w nim ciche windy, garaże podziemne, komórki lokatorskie, miejsca na rowery. Mieszkania luksusowe zwykle zlokalizowane są na osiedlach strzeżonych.

A co z ofertą usług dodatkowych? Osiedla z takimi mieszkaniami wzbogacone są dzięki mini siłowniom, ogrodom, placom zabaw. Dąży się wręcz do tworzenie samowystarczalnych, zamkniętych enklaw. Przy czym warto wiedzieć, że mowa tu nie tylko o inwestycjach deweloperskich, lecz również o lokalach „używanych”. To sprawia, że mieszkania o podwyższonym standardzie znajdziesz wśród ogłoszeń Sprzedajemy.pl.

Mieszkania, a apartamenty – co wybrać?

Od mieszkań o podwyższonym standardzie do apartamentów droga jest niedaleka. Czym się różnią? Apartamenty często znajdują się na ostatnich kondygnacjach budynków ze „zwykłymi” mieszkaniami, mają jednak nietypowy układ, ponadnormatywną powierzchnią i umożliwiają dostęp do tarasów na dachu.

Apartamenty zapewniają wysoką prywatność, są dobrze wygłuszone, a wstępu do budynku bronią pracownicy recepcji. Sam budynek, w którym się znajdują, musi być reprezentacyjny, przynajmniej częściowo wykonany ze szlachetnych materiałów.

Jednak ich koszt może być nawet dwukrotnie większy, niż mieszkań o podwyższonym standardzie, szczególnie w dużych miastach. Z tego względu są stosunkowo rzadko kupowane, trudniej je też wynająć czy sprzedać.

Gdzie kupić luksusowe mieszkania?

Obecnie najwięcej ofert mieszkań można znaleźć w internecie – większość kupujących w ten sposób rozpoczyna poszukiwania. A jak wśród nich wybrać te luksusowe? Najprościej jest wpisać określone parametry, jak np. lokalizacja, powierzchnia, liczba pokoi i… sortować wyniki od najdroższych! W większości przypadków najdroższe mieszkania to te o podwyższonym standardzie lub apartamenty.

Przy czym nie warto ograniczać się jedynie do serwisów z ogłoszeniami nieruchomości, ponieważ strony lokalne również mają wiele do zaoferowania. Tam często można znaleźć kuszące okazje od prywatnych sprzedających.