meble na taras

Wybierając meble na taras, musimy pamiętać o tym, gdzie one będą stały. Wiem, że dla wielu osób jest to jasne, ale część ludzi nie zdaje sobie sprawy, że nie każdy mebel na taras nada się do tej roli. Jak więc wybrać te najlepsze meble, które nie będą do wyrzucenia po jednym sezonie?

Meble na taras – właściwości

Przede wszystkim takie meble muszą być odporne na wszelkie warunki pogodowe, ponieważ nawet latem zdarzają się niezbyt wysokie temperatury i obfite deszcze. Klimat się zmienia, powinniśmy więc dopasować się do tych zmian i pamiętać, że meble na taras powinny być wytrzymałe. Powinny być odporne na wahającą się wilgoć. Każdy drewniany element lub konstrukcja, musi być przede wszystkim odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią. Dlaczego? Drewno pęcznieje pod wpływem wody, bo szybko je pochłania. Oczywiście można celować w drewno z gatunków egzotycznych, ale to już znacznie większy wydatek, niż nam się wydaje. O drewno należy też dodatkowo dbać, dlatego dobrym pomysłem będą meble wykonane ze stali i innych metalowych, przystosowanych do tego typu mebli.

Jakie meble na taras?

Niewątpliwie muszą się one zgrywać z naszą aranżacją ogrodowa i elewacją domu. Do nowoczesnego budynku nie będą pasować jasne, pastelowe kolory, tylko bardziej szykowniejsze krzesła, które znacznie poprawią całą stylizację, podkreślając ją dodatkowo. To dobry wybór dla ludzi, którzy chcą stworzyć na swoim tarasie prywatny kącik – istnieją meble przystosowane do tego typu planów, na przykład fotele wypoczynkowe, posiadające kotarę i możliwość ukrycia się pod nią. Na zimne miesiące taką kotarę można zwinąć i schować, aby nic się z nią złego nie wydarzyło. To ważne, ponieważ meble na taras z dodatkowym materiałem są chętnie wybierane i modne. Możemy skorzystać jeszcze z mebli ratanowych, czyli takich, które od razu kojarzą nam się z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. To oryginalny wybór dla fanów domowych ogródków, którym można się w całości poświęcić, a w przerwach zasiadać w promieniach słońca na takim tarasie i w takim fotelu.