niedziela, 14 lipca, 2024

Jak zrobić domek dla lalek?

Domek dla lalek to marzenie wielu dzieci, które interesują się lalkami. Zabawa w dom może być nie tylko bardzo ciekawa, ale również edukacyjna. Domek dla lalek można kupić, ale można też zrobić to własnoręcznie, przy pomocy najmłodszych.

Jak zrobić pokój dla lalek?

Domki dla lalek można stawiać na kilka sposobów. Nie trzeba od razu porywać się na tworzenie niesamowitego domku z drewna, ale można na początek zacząć stworzyć same pokoiki z łatwo dostępnych materiałów. Jest kilka sposobów na kreatywne wykorzystanie pudełek i kartonów, a także materiałów, które w każdym polskim domu mamy. Przede wszystkim możemy spróbować zrobić pokoik z kartonu. Wystarczy porządnie go usztywnić, a także wyciąć drzwi na jednej, dłuższej ściance. Następnie pokryjmy wszystko farbkami, a podłogę ułóżmy z długich, szerokich patyczków po lodach. Będą one imitować panele. Mebelki również można zrobić z kartonu, ale jeżeli chcemy, by były one bardziej trwałe, w dobrej cenie w Internecie znajdziemy mebelki ze sklejki, które dziecko może złożyć. Taki pokoik zazwyczaj zrobimy w pół dnia, a przy pomocy dzieci będziemy się przy tym bardzo dobrze bawić. To ćwiczenie kreatywności – nie tylko dziecięcej, ale i osoby dorosłej. A przy okazji – wspaniała zabawa.

Jak zrobić domek dla lalek?

Odpowiednio usztywniony karton może zmienić się w dwie kondygnacje domku dla lalek. Wystarczy odrobina kleju na gorąco i wcześniejszy projekt. Na początku postarajmy się skupić na szkielecie takiego domu. Uważajmy, by był on jak najmocniej usztywniony, inaczej szybko nam się rozleci. Ściany zabezpieczmy farbkami, a nawet tkaniną, która będzie imitować tapetę. Czeka nas przy tym dużo więcej pracy, ale na pewno będzie to praca owocna. Taki domek nie kosztuje nas też wiele pieniędzy – możemy oszczędzić, a kiedy odkryjemy, że dziecko lubi bawić się w takie rzeczy, to dopiero możemy zainwestować w coś droższego, kupionego ze sklepu, jak domek z drewna bądź plastiku, dedykowany lalkom Barbie, czyli lalkom 1/6.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments