środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaPoradnikiMarkizy atrakcyjną wizytówką domu i tarasu

Markizy atrakcyjną wizytówką domu i tarasu

Markizy cieszą się bardzo dużą popularnością z racji swoich właściwości. Występują one w szerokiej gamie kolorystycznej i modelowej. Do niedawna markizy przeciwsłoneczne ozdabiały głównie witryny sklepów, lodziarni, cukierni, kawiarni oraz restauracji. Obecnie, w dobie XXI wieku, ten trend się zmienia bowiem coraz więcej domowników chce je mieć na własnym podwórku. Z roku na rok zdobywają one w Polsce niezwykłą popularność. Markizy pełnią przede wszystkim rolę przeciwsłoneczną. Oprócz tego, chronią one również domowników przed deszczem oraz nadmiernym upałem. Pozwalają one schronić się w zacienionym miejscu.

Markizy najlepszą ochroną przeciwsłoneczną

Markizy są wspaniałą wizytówką domu. Podkreślają one piękno elewacji, przyciągają wzrok przechodniów. Można śmiało stwierdzić, iż markizy wprawiają w letni, wakacyjny klimat. Pasują one zarówno do klasycznego budownictwa jak i również do modernistycznego. Wśród najróżniejszych modeli dominują barwy energetycznej czerwieni, intensywnej żółci czy też relaksującej zieleni. Prezentują się one niezwykle elegancko i modnie. Modele, różnią się pomiędzy sobą nie tylko kolorystyką ale i również sposobem obsługi. Mianowicie, niektóre modele mogą być obsługiwane ręcznie, dzięki ruchomej korbce. Inne natomiast, mogą być obsługiwane poprzez specjalistyczny napęd elektryczny. Markizy można dowolnie pochylać pod kątem swoich preferencji, w zależności na przykład od nasłonecznienia. Większość modeli wyposażonych jest w porządną, aluminiowo-stalową konstrukcję, która jest odporna na czynniki zewnętrzne. Markizy posiadają charakterystyczne, akrylowe tkaniny, które zazwyczaj pokryte są specjalną warstwą teflonu. Są one odporne na rozerwanie i pękanie materiału, dzięki czemu w dobrym stanie mogą one posłużyć długi czas. Akrylowe tkaniny powstają pod kątem aktualnych trendów w modzie, dlatego zapewniają one ładny design i są świetną ozdobą.

Markizy na miarę XXI wieku

Markizy charakteryzują się niezwykłą trwałością oraz funkcjonalnością. Dodatkowym atutem jest ich atrakcyjny, efektowny wygląd. Nowoczesne modele są odporne na bladnięcie i blaknięcie dzięki wcześniejszemu ich zaimpregnowaniu. Są one również odporne na działanie mikroorganizmów, pleśni i grzybów. Są one również odporne na zabrudzenia. Markizy tarasowe świetnie się prezentują jako ozdoba balkonu oraz ogrodu. Dużym atutem tych modeli jest fakt, iż mają one na wyposażeniu regulowany wysięg, dzięki któremu można dopasować ich wymiar do indywidualnych potrzeb. W zależności od konkretnego modelu, niektóre markizy mogą być wyposażone w specjalną kasetę ochronną, która po zwinięciu chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Bez wątpienia markizy wykonane z wysokiej klasy komponentów, będą w idealnym stanie służyły wiele lat. W drodze podsumowania warto zauważyć, iż nowoczesne modele zapewniają bardzo duży komfort optyczny jak i również termiczny. Chronią one przed wieloma czynnikami, nadmiernym nasłonecznieniem oraz upałem, dlatego ich rola jest nieoceniona zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments