poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoradnikiAranżacja kuchni – porady i inspiracje

Aranżacja kuchni – porady i inspiracje

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Przygotowywanie rodzinnych posiłków, towarzyskie pogawędki podczas domowych imprez – to jedno z tych pomieszczeń, w których toczy się spora część naszego życia.

Idealna kuchnia powinna posiadać przede wszystkim dwie cechy – pomieszczenie to musi być praktyczne przy jednoczesnym braku rezygnacji z walorów czysto estetycznych. Zaprojektowanie go jest więc sporym wyzwaniem – w szczególności, gdy musimy zmierzyć się z niewielkim metrażem w bloku mieszkalnym (https://www.paradyz.com/blog/aranzacja-malej-kuchni-bloku/).

Ważne pytania przed rozpoczęciem remontu

Zaaranżowanie kuchni na małej przestrzeni trzeba rozpocząć z myślą o pierwszej cesze – praktyczności. Tutaj musimy przeanalizować kilka ważnych kwestii związanych z zachowaniem domowników. Najważniejsze pytania, które powinniśmy sobie zadać to:

  • Jak często gotuje się w domu?
  • Jakie robimy zakupy – częstsze i niewielkie czy może rzadsze, ale większe?
  • Jak wyglądają nasze zwyczaje dotyczące przechowywania artykułów spożywczych?

Odpowiedź na powyższe pytania pozwoli nam w zaprojektowaniu pomieszczenia, które będzie komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Pomysły na ciekawą kuchnię

Druga kwestia jest zazwyczaj nieco przyjemniejsza – wygląd. Kto nie lubi projektować, aranżować, dobierać dodatków itp. No właśnie! Tutaj mamy spore pole do popisu, a z pomocą przychodzą nam liczne inspiracje – https://www.paradyz.com/inspiracje/kuchnia.

Możemy zdecydować się na jaśniejsze pomieszczenie, które optycznie powiększy kuchnię o niewielkiej kubaturze. Połączenie białych płytek o gładkiej fakturze z drewnem zawsze prezentuje się elegancko, nadając pomieszczeniu schludnego i przytulnego charakteru.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie ciemniejszych barw. Niezwykle dostojnie prezentuje się aranżacja kuchni z intensywną zielenią. W połączeniu z kontrastową bielą płytek na ścianach i jasnym drewnem na podłodze potrafi wprowadzić do domu pełnię życia. Bardzo modnym rozwiązaniem są także wyraziste aranżacje kuchenne z wykorzystaniem wzorów geometrycznych między szafkami.

A jaki projekt kuchni zainspirował Ciebie?

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments