małe łazienki z kabiną prysznicową

Wyposażenie łazienek jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie przyjdzie nam robić podczas budowania lub kupowania domu na rynku pierwotnym. Łazienki zazwyczaj są niewielkie, a przez to mało ustawne. Zaś najchętniej mielibyśmy w tym pomieszczeniu zarówno wannę, jak i prysznic, z których korzystalibyśmy regularnie. To jednak jest mało możliwe, dlatego najlepiej zainwestować w nowoczesną kabinę prysznicową, z mnóstwem możliwości.

Małe łazienki z prysznicem

Prysznic to element bardzo ważny i być może kojarzy nam się on przede wszystkim z małymi klitkami, które nijak nie komponują się z żadną stylizacją łazienkową. Prysznic ogólnie powinien mieć więcej niż 80x80cm, gdyż wtedy będzie najbardziej przystępny. Bez tego będzie on zbyt ciasny na jakiekolwiek czynności, związane z zachowaniem higieny. Optymalne prysznice to też takie bez kabiny – z samym parawanem, ale najczęściej jest to bardzo niezachęcający sposób na kabinę, ponieważ nie każdemu podobają się tego rodzaju dekoracje. Kabiny prysznicowe współczesne mają w sobie wiele udogodnień – same strumienie wody mogą lecieć z różnych miejsc, tak, by docierać do zupełnie odmiennych elementów naszego ciała. Na przykład niektóre panele prysznicowe mają wbudowany strumień wody, kierowany na stopy, dzięki czemu dokładnie możemy się opłukać. Jeszcze inne kabiny mają wbudowane radio, dzięki czemu możemy słuchać swoich ulubionych piosenek podczas kąpieli. Któż w końcu nie lubi nucić znanych melodii podczas prysznica?

Kabina prysznicowa – kupno

Jednak kupno kabiny zależne jest od naszego budżetu i wymagań. Czasami warto zainwestować na przykład w wysoki brodzik, który nie ograniczy nas podczas kąpieli, a w którym będziemy mogli przysiąść. Kabina prysznicowa w małej łazience powinna być przezroczysta, by nie przeszkadzała w optycznej wielkości łazienki – zamglone kabiny nie pomagają w percepcji pomieszczenia, wręcz przeciwnie. Niszczą nieco jego stylizację, a całkowicie przezroczyste szyby ułatwiają dostrzeżenie na przykład pięknych płytek na ścianie łazienki. To kolejny plus takiej kabiny i w ogóle kabiny prysznicowej w niewielkim wnętrzu.