sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaMała sypialnia z szafą

Mała sypialnia z szafą

Sypialnia musi być funkcjonalna i praktyczna. Musi też być wygodna, gdyż to w niej spędzamy całą noc, relaksując się poprzez odpowiednią dawkę snu, koniecznego do życia, niezależnie od wieku. Ale w małej sypialni przecież ciężko ułożyć łóżko, a co dopiero szafę! Czy to na pewno jest wykonalne? Jasne! Przy dobrym projekcie wszystko jest możliwe.

Mała sypialnia

Zajmijmy się najpierw aranżacją sypialni. Zwróćmy uwagę, że jest ona dość drobna i nie każdy mebel się w niej zmieści. Największe wyzwanie stanowi łóżko i szafa. Łóżko musi być duże i wygodne, zwłaszcza jeżeli jest to łoże małżeńskie. Optymalne wymiary to przynajmniej 120cm szerokości na 200cm długości. Ale, aby nie leżeć na sobie, warto wybrać łóżko o szerokości co najmniej 140 cm, gdyż, chociaż ogromne, takie łóżka pozwolą nam wypocząć. Wiadomo, że w małej sypialni taki mebel się nie zmieści, dlatego warto pomyśleć o łóżkach składanych, które w różny sposób nie zabiorą nam tak dużo przestrzeni, jak łóżko tradycyjne. Nie ściemniajmy też przestrzeni sypialnianej – to znaczy nie róbmy niepotrzebnego półmroku, a rozświetlmy całość lampami i lampkami. Dzięki temu nie będziemy czuć się w sypialni tak bardzo przytłoczeni.

Szafa w małej sypialni

Szafa to niewątpliwie element, który może zachwycać wszystkich, a jednocześnie przytłaczać domowników. Zazwyczaj dostępne na rynku szafy są spore i toporne, nie mieszczą się w każdym pomieszczeniu, a zawsze są konieczne. Bez nich ciężko byłoby trzymać ubrania, dlatego do małych sypialni szafy trzeba dobierać bardzo uważnie. Możemy na przykład, zamiast normalnej szafy, prostej, wybrać szafę narożną która zajmuje nieco mniej miejsca wszerz, a i tak jest bardzo pojemna, na przykład ze swoją strefą do wieszania odzieży. To ważne w przypadku małej i dużej sypialni, gdyż szafy potrafią być naprawdę ogromne, a przy okazji – naprawdę! – mało ustawne, jeżeli chodzi o dopasowanie odzieży. Warto taką szafę wyposażyć w dodatkowe materiałowe półki, na przykład te, które zwisają z rury przeznaczonej na ubrania na wieszakach.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments