mała sypialnia w bloku

Mała sypialnia w bloku to kreatywne połączenie naszych wyobrażeń. Żadna sypialnia nie jest wszak na tyle niewielka, by nie zmieściło się w niej łóżko i nocna szafka. Czasami tak właśnie musi wyglądać to pomieszczenie – szafa na korytarzu, a w środku miejsce tylko dla nas, ludzi.

Mała sypialnia

Należy przede wszystkim pomyśleć, co chcemy mieć w tej małej sypialni. Co nam się najbardziej przyda? Przede wszystkim wygodne łóżko, o szerokości minimum 120cm. Tylko na takim łóżku lub materacu jesteśmy w stanie się wyspać, jeżeli śpimy w dwie osoby. To taki materac pozwoli nam wstać wypoczętym, co jest niezwykle istotne dla ludzi w każdym wieku. Nawet młody powinien się wysypiać, zwłaszcza po dniu pełnym wrażeń, nauki i pracy. Łóżko więc powinno być funkcyjne, ale może być także składane – zwłaszcza że umożliwi nam to utrzymanie porządku i otrzymanie większej ilości miejsca na osobę. Sofy czy tapczany są bardzo wygodne i nowoczesne – wystarczy zainwestować w ciekawy model, na przykład z pojemnikiem na pościel, dzięki któremu będziemy mogli chować pościel. Dobrym rozwiązaniem, dla mikrosypialni, jest na przykład łóżko chowane w szafie, w specjalnej wnęce, którego nie trzeba ścielać. Wystarczyć wcisnąć przycisk lub siłą mięśni schować mebel, stwarzając sobie miejsce na, na przykład, stolik, biurko i tak dalej.

Sypialnia w bloku

W takim miejscu musimy myśleć bardzo elastycznie, czerpiąc inspirację z możliwości, które mamy na naszym rodzimym rynku. Oprócz łóżka, potrzebujemy chociażby półki nocnej, w której będziemy trzymać bieliznę nocną i codzienną. Stoliczki i półki, a może nawet komoda, przydadzą nam się do przechowywania blisko osobistych przedmiotów, które powinniśmy mieć w każdej sypialni. Jeżeli mamy problem z rozmieszczeniem mebli w sposób praktyczny, przede wszystkim pomyślmy, jakiego kształtu jest nasza sypialnia. Czy może lepszym rozwiązaniem, przynajmniej na pierwsze kilka lat, będzie łóżko składane? Dzięki temu możemy zaskoczyć się wolnym miejscem w swojej sypialni.