środa, 6 grudnia, 2023

Gałki do mebli

Meble bez gałek to jak herbata bez esencji. Bez gałek nie otworzymy łatwo szafek i półek. Bez gałek meble wyglądają zbyt nowocześnie i mało przyjaźnie. Tymczasem ten drobny element, prócz swojej praktyczności, może mieć jeszcze inne zastosowanie. Niektóre gałki, zwłaszcza robione ręcznie, przypominają małe dzieła sztuki.

Gałki do mebli – sztuka sama w sobie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie cuda we wnętrzach mogą dokonać te drobne przedmioty. Tworzone często z ceramiki, mają różnorodne kształty i formy. Mogą przedstawiać piękne obrazy, ikony, a także motywy z fauny i flory. Wszystko zależy od tego, na jaką gałkę się zdecydujemy. Robieniem tych gałek nie zajmują się tylko duże firmy meblowe – bardzo często w domowych warunkach wiele hobbystów wykorzystuje swoje zdolności i tworzy takie ozdoby, które później są sprzedawane na różnego rodzaju stronach. Mogą być one duże, małe, w kształcie kwiatów, a nawet w innych, nieokreślonych do końca kształtach. Przez wiele możliwości doboru, w każdym pomieszczeniu możemy dobrać odmienny zestaw tych gałek. Do biblioteczki, do salonu pełnego książek sprawdzą się idealnie gałki z różnego rodzaju maszynami, grafikami książek, a także ulubionych pisarzy. Do kuchni nowoczesnej lub tradycyjnej – kolorowe gałki z ciekawymi wzorami. W salonie możemy, kolokwialnie mówiąc, poszaleć. Wybierzmy niestandardowe gałki, które zachwycą nas i bliskim, a także resztę domowników.

Z czego robione są gałki?

Gałki i uchwyty do mebli są wykonane z różnorakich materiałów. Jak wspomniałam na początku, mogą być stworzone z ceramiki, a nawet ze szkła. Najbardziej wytrzymałe gałki mogą być wykonane z różnego rodzaju stopów cynku bądź aluminium. Wybór w tej kwestii należy do nas. Im bardziej urozmaicone, niesamowite gałki, tym ich cena rośnie. Średnio takie gałki robione przez profesjonalistów, a nie przez komercyjną firmę, kosztują od pięciu do nawet dwudziestu złotych. Warto przejrzeć wiele stron, by znaleźć dla siebie tę odpowiednią.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments