gałki do mebli

Meble bez gałek to jak herbata bez esencji. Bez gałek nie otworzymy łatwo szafek i półek. Bez gałek meble wyglądają zbyt nowocześnie i mało przyjaźnie. Tymczasem ten drobny element, prócz swojej praktyczności, może mieć jeszcze inne zastosowanie. Niektóre gałki, zwłaszcza robione ręcznie, przypominają małe dzieła sztuki.

Gałki do mebli – sztuka sama w sobie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie cuda we wnętrzach mogą dokonać te drobne przedmioty. Tworzone często z ceramiki, mają różnorodne kształty i formy. Mogą przedstawiać piękne obrazy, ikony, a także motywy z fauny i flory. Wszystko zależy od tego, na jaką gałkę się zdecydujemy. Robieniem tych gałek nie zajmują się tylko duże firmy meblowe – bardzo często w domowych warunkach wiele hobbystów wykorzystuje swoje zdolności i tworzy takie ozdoby, które później są sprzedawane na różnego rodzaju stronach. Mogą być one duże, małe, w kształcie kwiatów, a nawet w innych, nieokreślonych do końca kształtach. Przez wiele możliwości doboru, w każdym pomieszczeniu możemy dobrać odmienny zestaw tych gałek. Do biblioteczki, do salonu pełnego książek sprawdzą się idealnie gałki z różnego rodzaju maszynami, grafikami książek, a także ulubionych pisarzy. Do kuchni nowoczesnej lub tradycyjnej – kolorowe gałki z ciekawymi wzorami. W salonie możemy, kolokwialnie mówiąc, poszaleć. Wybierzmy niestandardowe gałki, które zachwycą nas i bliskim, a także resztę domowników.

Z czego robione są gałki?

Gałki i uchwyty do mebli są wykonane z różnorakich materiałów. Jak wspomniałam na początku, mogą być stworzone z ceramiki, a nawet ze szkła. Najbardziej wytrzymałe gałki mogą być wykonane z różnego rodzaju stopów cynku bądź aluminium. Wybór w tej kwestii należy do nas. Im bardziej urozmaicone, niesamowite gałki, tym ich cena rośnie. Średnio takie gałki robione przez profesjonalistów, a nie przez komercyjną firmę, kosztują od pięciu do nawet dwudziestu złotych. Warto przejrzeć wiele stron, by znaleźć dla siebie tę odpowiednią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here