mała łazienka 3m2

Mała łazienka, która mierzy trzy metry kwadratowe, może wydawać nam się sporym problemem. Jednak czy aby na pewno potrzebujemy wykwalifikowanych architektów wnętrz, by stworzyli ją nam od podstaw? A może sami jesteśmy w stanie zainteresować się tym tematem na tyle, by poradzić sobie z niewielkim metrażem?

Łazienka minimalna

W skład małej łazienki powinny wchodzić dwie rzeczy – światło i lustro. Niedopuszczalne jest tworzenie łazienki, która wręcz tonie w półmroku, gdyż człowiek używający jej może mieć wrażenie, że kąpie się w ciemnej grocie. A przecież łazienka powinna być kojarzona z pomieszczeniem, w którym czujemy się dobrze, bezproblemowo możemy się doprowadzić do ładu przed spaniem. Duże lustro nad niewielką umywalką pozwoli na dostrzeżenie, jak duże może wydawać nam się to pomieszczenie. Dodatkowe światełka led, umieszczone po obu stronach tego lustra, sprawią, że widok będzie jeszcze ładniejszy i przede wszystkim bardzo elegancki. Nie wciskamy na siłę do tak małej łazienki wanny – skorzystajmy na przykład z uroków pryszniców.

Wyposażenie małej łazienki

Prysznice, dostępne w sklepach online i stacjonarnych, są prysznicami bardzo modnymi i funkcjonalnymi. W zależności od budowy łazienki, możemy wykorzystać wysoki brodzisk z siedziskiem bądź niski, płytki, ze szklaną kabiną, która nie przeszkodzi w optycznym powiększeniu. Taki prysznic będzie wyglądał gustownie i przyciągnie wzrok każdego gościa. Pamiętajmy, że szkło jest materiałem, który wygląda na bardzo drogi – szklany prysznic więc może być prawdziwym luksusem, rarytasem. Do tego warto dobrać równie gustowne płytki, które sprawią, że już od progu uśmiechniemy się do siebie. Ciekawa aranżacja zapewni nam nie tylko dobry nastrój, ale i komfort w podjęciu jakichkolwiek czynności, związanych z zachowaniem higieny. Nie przerazi nas metraż, nie będziemy czuć się w nim jak w małej klatce – rozprostujemy ramiona i weźmiemy relaksujący prysznic. A wszystko to można osiągnąć dzięki odpowiedniemu projektowi.