łóżko z baldachimem

Baldachim? Kojarzy nam się z królewskimi zamkami, opowieściami o królewnach i z bajkami Disneya – z filmami, w których właśnie księżniczki są tymi najważniejszymi bohaterkami. Baldachimy to jednak nie są tylko wspomnieniem z dziecięcych lat. Mogą stworzyć w naszej sypialni niesamowity klimat i aranżację, która dosłownie zapiera dech w piersiach.

Łóżko i baldachim?

Mówią, że baldachim to szczyt bogactwa i wygody, ale dla nas baldachimy to także możliwość stworzenia strefy intymnej w sypialni. Baldachim podczas snu odrywa nas od świata, oddziela od reszty pokoju. Nie zawsze musi być on olbrzymi, bardzo zwracać na siebie uwagę. Może być udrapowany skromniej, ale nadal bardzo romantycznie. Pasuje właśnie do takich pomieszczeń – delikatnych, zwiewnych, gdzie romantyczność wygląda z każdego mebla i kąta. Wtedy baldachim udekoruje całość, zwłaszcza, jeżeli będzie w jasnym kolorze – białym bądź beżowym. Ogromna konstrukcja może nie zmieścić się w mieszkaniu, a jej miniaturowa siostra również zapewni nam iście królewski sen, który należy się po ciężkim dniu, tygodniu pracy. Baldachimy kojarzą nam się z historią. Jeżeli jesteśmy miłośnikami zeszłych wieków, możemy spróbować wystylizować swoją sypialnię na pomieszczenie z ulubionego i wybranego przez siebie okresu historycznego. Taka kreatywna zabawa będzie gratką dla prawdziwych poszukiwaczy doznań.

Konstrukcja łóżka z baldachimem

Takie łóżka zazwyczaj są dość spore, nie zmieszczą się więc w małym mieszkaniu, szybciej w dużym. W takiej sypialni, w której łóżko będzie mogło zająć należyte, pierwsze miejsce, zaś inne meble będą je tylko dopełniać.Konstrukcja łóżka z baldachimem jest bardzo mocna, stabilna, duża, zajmuje sporo przestrzeni, ponieważ musi utrzymać cały materiał tak, by nic się nie wydarzyło. Nowoczesność pozwoliła również na szaleństwo – producenci wypuścili na rynek dużo modeli, które są dużo bardziej subtelniejsze, nie mówią także o baldachimie. Wygląda on skromniej, ale jest praktyczniejszy i mniej wypełnia pomieszczenie. To dobry wybór dla ludzi ceniących sobie niecodzienne wystroje.