sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaOświetlenieKwintesencja włoskiego designu - poznaj lampy Slamp

Kwintesencja włoskiego designu – poznaj lampy Slamp

Wybór lamp do salonu to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed projektantami wnętrz oraz samymi domownikami. Niekiedy trudne wybory przeradzają się w kłótnie małżeńskie i podczas zakupów należy zachować stalowe nerwy. Są również takie lampy, dzięki którym nie ma potrzeby wzniecać awantur, a wybór trwa od kilku, do kilkunastu minut. Dziś właśnie o nich…

Lampy Slamp – dlaczego powinny znaleźć się w Twoim domu?

Studio Slampa to jedno z największych i najprężniej działających wytwórni lamp na świecie. Ich projekty znane są na całym globie, a do ich studia zgłaszają się najlepsi projektanci z całego świata. Zaha Hadid, Adriano Rachele, oraz małżeństwo Fuksas to tylko początek listy projektantów, którzy stworzyli swoje projekty pod nazwą Slamp. Połączenie wieloletnich doświadczeń oraz świeżego spojrzenia na design doprowadziło Slampa do wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej. Najnowsze nagrody zdobyte na targach w Monte Carlo świadczą o tym, że jest to marka, która dobija się do wąskiej czołówki największych firm zachwycających swoimi projektami lamp.

Lampy podłogowe z wzorami z dalekiej Afryki

Jeśli kiedyś marzyliście o wyjeździe do gorących krajów afrykańskich, dziś macie niepowtarzalną okazję. Lampy Slamp The Lighting Archives Of Studio Jobs przenoszą na Czarny Ląd szybciej, niż mogłoby się wydawać, a samo spojrzenie na design tych lamp przyprawia o mocniejsze bicie serce i cieplejszą atmosferę.

Za projekt lamp Slamp odpowiada dwoje wybitnych projektantów ze Studio Job, które w ostatnim czasie odnosi sukcesy nie tylko na włoskim podwórku, ale również poza nim. Job Smeets i Nynke Tynagel współpracują ze sobą już 20 lat, więc nie ulega wątpliwości, że zażyłości między nimi musiały przerodzić się w projekty wielkiego kalibru. Takim niewątpliwie jest lampa Slamp The Lighting Archives, która w wielu wariantach sprawdzi się w każdym salonie na świecie. Siedem wzorów lamp Slamp daje możliwość zakupu kilku do jednego pomieszczenia i stworzenie ciekawych konfiguracji. Afryka już dawno nie była aż tak blisko. 

 

Designerskie lampy wiszące o niespotykanym blasku

Wytwórnia Slampa tworzy również mnóstwo lamp wiszących, które od zwykłych lamp odróżnia nie tylko unikalność, ale również materiał wykonania. Lampy Slamp stworzone są materiału, który wyrobił sam Slamp, co pokazuje tylko, jak sumiennie podchodzi do wykonywania swoich produktów. W ich kolekcji są również takie lampy, które po swoich pierwszych edycjach doczekały się wersji premium. Chodzi między innymi o lampę Slamp Avia Edition, która po sukcesie zwykłej wersji kolorystycznej otrzymała drugie życie w postaci kolejnych trzech propozycji. Trzeba przyznać, że odświeżenie tego modelu wyszło Slampowi na dobre, a my sami zastanawiamy się, czy salon Slampa stać na jeszcze bardziej spektakularny projekt?

 

Lampy sufitowe i lampy ścienne w jednym

Uniwersalność to ich drugie, a kto wie, może nawet pierwsze imię. Slamp postanowił zadbać o swoich klientów tworząc wiele kolekcji, które mogą zdobić zarówno sufit, jak i ściany. Dzięki temu mamy możliwość przyporządkowania wystroju wnętrza tak jak tylko chcemy. Daje to również możliwość stworzenia ciekawych kompozycji w różnych kolorach, które ozdobią sufit i przede wszystkim ściany. Sufitowe lampy Slamp również wykonane są z flagowego materiału Slampa, którym jest Opalflex, ale również drugi ze szlachetnego tworzywa o nazwie Cristalflex. Widoczny poniżej model lampy Slamp dostępny jest tylko w najlepszych sklepach z oświetleniem.

 

Lampy Slamp swoim designem zachwyciły cały świat. Zainwestowanie w najnowsze technologie oraz najlepszych projektantów na kuli ziemskiej zaowocowało projektami, które z miejsca stały się unikatowe i chętnie wybierane przez architektów wnętrz. Gdzie jest granica świetności salonu Slamp? Czy i kiedy doczekamy się kolejnych genialnych, artystycznych dzieł? Jesteśmy pewni, że Slamp szykuje od siebie coś naprawdę innowacyjnego już w tym roku.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments