Kształtowanie przestrzeni miejskiej oraz przydomowej

Dobre zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, takiej jak parki i skwery to temat, który leży na sercu każdemu dobremu gospodarzowi. Jak zaaranżować przestrzeń wspólną, by mieszkańcy czuli się w niej komfortowo i chętnie identyfikowali się ze swoim osiedlem?

Meble miejskie – różnorodność wyboru

Szeroki asortyment sklepu z małą architekturą miejską – ławkisklep.pl, daje gospodarzom przestrzeni miejskiej naprawdę szerokie możliwości. Znajdą tam bogaty wybór ławek o różnym kształcie i przeznaczeniu – od minimalistycznych, stalowych ławek ulicznych, po królewskie ławki parkowe z wygodnym oparciem.
W ławkach w interesujący sposób połączono różne materiały – drewno i żeliwo, drewno i stal, albo beton z drewnem i stalą. Różnorodność stylów i rodzajów wykończenia, to możliwość dopasowania ławek do otaczającej je dużej architektury. Znajdą tu coś dla siebie zarówno gospodarze nowoczesnych osiedli, jak też urządzający tereny wokół starszych budynków, a nawet zabytkowych kamienic.

Ławki, to oczywiście nie wszystko, czego potrzeba do w pełni funkcjonalnego urządzenia przestrzeni wspólnej na osiedlu, czy w parku. Niezbędnym elementem krajobrazu takich miejsc, są również kosze na śmieci, które pomagają w utrzymaniu ładu i czystości. Idealnie jest, kiedy kosz stojący obok ławki, stanowi z nią harmonijną kompozycję. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie drewnianej obudowy kosza, idealnie pasującej kolorem i sposobem wykończenia do ławki.
Dawno minęły też czasy, kiedy kosze metalowe, miały jeden kolor – zielony. Nowoczesne kosze metalowe stojące, wykonywane są w różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu można dopasować je do innych elementów w otoczeniu – zarówno do ławek, jak i ogrodzeń, czy dominującego koloru elewacji budynków.

Dla właścicieli psów i dla rowerzystów

Umieszczenie w odpowiednich miejscach stojaków na rowery, to ukłon w stronę osób aktywnych fizycznie. Dzięki takim stojakom dostępnym w parku można odpocząć, bezpiecznie przypinając rower, albo urozmaicić sobie czas na świeżym powietrzu biegając, lub spacerując po parku, podczas gdy rower czeka na nas przy stojaku.

Coraz częstszym elementem krajobrazu parków miejskich są też dozowniki torebek na psie odchody. Umieszczenie takich dozowników i regularne uzupełnianie ich zawartości zachęca właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich pupilach. Poprawia to komfort korzystania z parków, skwerów i pozostałej przestrzeni miejskiej wszystkim mieszkańcom.

Zagospodarowanie przestrzeni przydomowej

Szczęśliwi posiadacze domów z ogrodem zazwyczaj przykładają dużą wagę do aranżacji ogrodu. Piękny ogród, to jednak nie tylko zadbane rośliny, ale również mała architektura. Ławki ogrodowe, na których można wygodnie odpocząć w cieniu przydomowych drzew, albo wygrzać się w słońcu – to jest to, czego poszukują właściciele ogrodów. Trwałe, estetyczne ławki żeliwne, nie muszą być chowane przed każdym deszczem. Ich estetyczne wykończenie sprawia natomiast, że są nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale też ozdobą każdego ogrodu.