Krzesła boho – do jakich wnętrz?

Krzesła boho – do jakich wnętrz?

Styl boho stoi właściwie w opozycji do sterylnych w wyglądzie, oszczędnych (jeśli chodzi o użycie kolorów i innych elementów aranżacji) pomieszczeń w stylu industrialnym. Ciepłe i przytulne wnętrza boho zauroczyły wiele osób. Krzesła boho i inne meble w tym stylu to elementy niezbędne takiej aranżacji.

Styl boho w aranżacji wnętrz – choć to termin bardzo pojemny – ma pewne stałe i charakterystyczne cechy. Nazwa wywodzi się od francuskiego słowa odznaczającego środowisko artystyczne, cyganerię. Za kolebkę bohemy uważa się Paryż, a lata jej największego rozkwitu to druga połowa XIX wieku. Charakteryzuje ją pewien nonkonformizm i wielobarwność (także dosłowna, jeśli chodzi o barwy strojów nawiązujące do różnych kultur), który zostaje potem powtórzony w latach 60. ubiegłego wieku w roku kulturze hippie. Współcześnie styl boho ma się dobrze od paru sezonów. To jeden z wiodących trendów zarówno jeśli chodzi o modę, jak i aranżację wnętrz. Styl ten to źródło inspiracji, także w kwestii łączenia go z innymi stylami – fuzja stylów w aranżacji pomieszczeń to jeden z ciekawszych trendów. Dlatego też krzesła boho mogą bardzo dobrze pasować także do innych stylów. Rozwinięcie tego tematu w dalszej części tekstu.

 

Wnętrze w stylu boho – czym się charakteryzuje

Przede wszystkim jest to styl bardzo przytulny. Materiał mebli w takim wnętrzu jest naturalny. Naturalne są też różnego rodzaju tkaniny dopełniające aranżacji wnętrza, takie jak zasłony czy kapy na łóżka. Styl boho w tradycyjnym wydaniu to także wiele ozdób, ornamentów i kolorów. We wnętrzu tak urządzonym jest też wiele nawiązań (dzięki na przykład tak zwanym bibelotom: figurkom, donicom, obrazom) do kultur odległych egzotycznych krajów (na przykład afrykańskich albo azjatyckich). Dlatego styl boho ma w sobie wiele elementów egzotycznych i nawiązuje do stylu etnicznego. Wnętrze w stylu boho to także dużo zieleni w postaci naturalnych roślin. Dziś styl boho może być też bardziej stonowany. Nadal w użyciu pozostają naturalne materiały (takie jak drewno czy wiklina), ale kolorystyka może opierać się wyłącznie na barwach ziemi. Styl ten może doskonale komponować się z innym stylem, według którego jest urządzone wnętrze. Tym bardziej, iż dziś jednym z głównych trendów jest łączenie ze sobą różnych stylów. Dlatego też nic dziwnego, że meble w stylu boho – w tym też takie właśnie krzesła – dopełnią perfekcyjnie wystroju wielu rodzajów wnętrz.

Krzesło boho – czy tylko do takiego wnętrza?

Jak już wcześniej wspomniano: nie tylko. Ponieważ styl boho to naturalne materiały, w związku z tym krzesła boho sprawdzą się w pomieszczeniach reprezentujących styl rustykalny. Gdy decydujemy się na krzesła tego typu w prostej formie, wykonane z drewna wysokiej jakości w naturalnym kolorze, to takie meble sprawdzą się również w pomieszczeniu w stylu skandynawskim. Naturalne drewno doda też odrobiny przytulności chłodnym i sterylnym wnętrzom industrialnym czy też loftowym. Właściwie prosta forma krzesła w stylu boho i naturalny materiał sprawiają, że taki mebel staje się meblem uniwersalnym. Drewno jest wszak modne zawsze.

Meble w stylu boho – w jakich pomieszczeniach

Meble w stylu boho, jeśli są to produkty wykonane z materiałów najwyższej jakości, a więc trwałe, sprawdzą się perfekcyjnie, dopełniając przestrzeń pomieszczeń o wielu funkcjach. Krzesła do jadalni w stylu boho to nie tylko bardzo estetyczny dodatek w tym pomieszczeniu. Gdy szukamy krzeseł do kuchni czy też salonu, również warto rozpatrzyć wybór krzeseł w stylu boho.

Krzesła w stylu boho, głównie dzięki wysokiej klasy materiałowi, z którego są wykonane i estetycznej formie, sprawdzą się jako element aranżacji w wielu pomieszczeniach o wielu stylach. Pamiętajmy też, że łączenie stylów to jeden z obowiązujących trendów.