kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Mieszkanie lub dom to jedna z tych inwestycji, która zawsze się opłaca. To własny kawałek świata, którego nikt nam nie odbierze i w który nikt nie będzie ignorował. Jeżeli osiwiałeś przez ceny wynajmu, przeczytaj, jak uzyskać kredyt bez wkłady własnego. Jak nareszcie dorobić się swojego własnego kąta?

Problemy, które da się obejść

Polskie prawo utrudnia nam od kilku lat otrzymanie kredytu na mieszkanie. Banki wymagają od nas pokrycia procentu pożyczki, a to wynosi średnio od 5% do nawet 15%. Cena, jaka waha się między tymi procentami, to czasami kilkadziesiąt tysięcy złotych. To suma, której przeciętna rodzina nie posiada i nie może jej wyjąć z konta, w celu uiszczenia tej wstępnej opłaty. Kredyt jest jednak jedynym sposobem na zakup wymarzonego domu. Na szczęście możemy skorzystać, jeżeli mamy nieruchomość, której wartość wynosi więcej niż 100 tysięcy złotych, z posiadanego przez siebie dobra, jako zastępstwo za pieniądze z tych 5%. To dobra wiadomość dla ludzi, którzy dostali spadek bądź dom rodzinny, który, chociaż jest domem rodzinnym, nie nadaje się dla rodziny. Jest za duży, utrudnia codzienne życie i wymaga za dużego wkładu, który pomoże przywrócić mu światłość. Bardzo często dorośli, młodzi ludzie, którzy są świeżo po ślubie, mają możliwość skorzystania z programu MDM. MDM to program Mieszkanie dla Młodych, który pomaga dorosłym na znalezienie i zakup mieszkania odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny. Aby móc wziąć udział w tym programie, należy zgłosić się do banku, który działa z BGK.

System płatności

Bardzo dobrym sposobem jest spłata kredytu w dwóch systemach ratalnych. Chodzi tutaj o system 10/90 lub 20/90. Oznacza to, że jeżeli ma się możliwości płacenia w ratach, zwłaszcza pierwszy systemem, już w trakcie budowy mieszkania, kiedy decydujemy się na wybór domu z rynku pierwotnego, można bardzo zminimalizować przyszłe spłacanie kredytu. Należy jednak cały czas pamiętać o swoich zdolnościach kredytowych. Bez nich nie mamy szans na tak duży kredyt i tym samym zakup mieszkania. Sposobów na obejście obecnych ustaw jest wiele, ale zawsze trzeba pamiętać, czy na pewno poradzimy sobie z nową, skomplikowaną sytuacją.